2017 Bayan ve Erkek Saç Modelleri

12 Aralık 2016 Pazartesi, 16:33
Reklam

Saçlar kadın olsun erkek olsun en önemli tamamlayıcıdır. İnsanın yüzünün şekillenmesinde saçların büyük bir önemi vardır ve özellikle de özel günlerde saçınıza yapacağınız ufak dokunuşlar sayesinde kendinizi de neredeyse baştan yenilemiş olursunuz. 2016 yılına baktığımız zaman saç modellerinin aslında biraz daha marjinallikten yana olduğunu görebilirsiniz. Renkler genelde insanın kişiliğinin bir analizini de gösterdiğinden kişinin karakterine yakın olarak tercih edilmekteydi. Ancak 2017 saç modellerinde bu durum da biraz daha klasiğe doğru dönüşüyor diyebiliriz.

Saç modelleri bayanlar söz konusu olduğunda her zaman bir adım daha ön plana çıkar. Çünkü bayanlar için giyilen kıyafete göre saçlarında modeli değişecektir. Örneğin spor bir kıyafeti giyerek kabarık bir saç modeli oluşturamazsınız. Bu sizin kıyafetinize uyum sağlamayacağı gibi aynı zamanda da estetik anlamda kötü bir görüntü oluşmasına neden olacaktır. Ancak güzel bir abiye kıyafeti içerisindeyseniz boynunuzu da açabileceğiniz mükemmel bir topum modeli size yakışacaktır. Özellikle de kısa boylu bir bayan iseniz o zaman küçük bir topuz işlemi sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

Erkek saç modellerinde ise bir dönem uzun saçlar modayken 2016 yılında uzun saçlar yerini kısa yani asker tıraşı denilen modellere bırakmıştı. Ancak bu yılda yeniden uzun saçlara tekrar dönüldüğünü görebiliyoruz. Uzun saçlar erkekler için sıkıcı ve de bakımı zahmetli olduğu için çok fazla tercih edilmeyen bir model ancak iri vücutlu erkeklerde de bu saç tipinin gerçekten iyi sonuçlar verdiğini de söylemek mümkün.  Boyunuz kısa ise uzun bir saç modelini tercih etmeniz yersiz olacak çünkü sizi olduğunuzdan da daha kısa gösterebilecektir. Bunun için uzun saç modellerinde ideal olan uzun boylu erkeklerdir. Lakin saçın her insanda farklı bir havası olduğunu unutmamak gerekir. Saçtaki enerji bazen kişiyi kendine daha özgüvenli bir hale getirecektir. İşte saçı dökülen bir erkeğinde en büyük kaygısı bundandır.

Genelde dökülmüş saçlara sahip olan erkekler kendilerini güçsüz ve de savunmasızmış gibi hisseder ancak bu gerçekte olması gereken bir konu değildir. Örneğin dökülmüş saçınız varsa da kendinize farklı bir model tasarlayarak olayı daha da ilginç bir hale dönüştürebilirsiniz.

Sonuç olarak toparlamak gerekirse saçlar insanın ilk noktası ve son rötuşudur. Doğru bir model tercih ettiğiniz de kendinizi bulmuş olursunuz ancak size yakışmayan bir modeli de bu tarz en son moda diye yapmamanızda da fayda vardır.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...