Ankara Avukat Hizmetlerinde Tecrübe

23 Kasım 2016 Çarşamba, 15:39
Reklam

İnsanlar yaşamları boyu çeşitli sebeplerle avukat hizmeti almak zorunda kalabilmektedirler. Hukuk tamamen kendine has terimleri olan, özel bir hizmet alanıdır. Tamamı resmi olan işlemler üzerinden yürütülen hukuk işlerinde iyi bir hukuk bürosu ve kaliteli avukatlarla çalışmak gerekmektedir. Aksi halde hukuk işleri için harcayacağınız para çarçur olacak bununla birlikte açmış olduğunuz davalardan da istediğiniz neticeyi alamamış olacaksınız. Bazı durumlarda tek avukatın takip edemeyeceği kadar büyük davalar olmaktadır ki iyi bir hukuk bürosundan alacağınız kaliteli hizmet sorununuzu çözecektir. Ankara avukat hizmetlerinde İlk-Ay Hukuk Bürosu, kaliteli ve alanında tecrübeli isimlerle tüm hukuki alanlarda vatandaşlara hizmet sunmaktadır. Hizmet sunulan hukuki alanlar; aile hukuku, borçlar hukuku, ceza hukuku, icra hukuku, iş hukuku, miras hukuku ve ticaret hukukudur.

 

Boşanma Avukatı ile Aile Hukuk Hizmetleri

 

Aile sadece bizim toplumumuzda değil tüm toplumlarda toplumun temelidir ki Anayasa’da da bu durum tespit edilmiştir. Bazı hallerde aile kurumunun oluşturan çiftler birlikteliklerini devam ettiremeyebilirler. Bu gibi hallerde boşanma avukatı onların hukuki talepleri doğrultusunda boşanma işlerini sürdürmektedir.  Bunun yanı sıra çiftler daha evlenmeden bile birbirlerine hukuken bağlanmaktadırlar ki bunun adı nişandır. Nişanlanma davaları da aile hukuku kapsam alanına girmektedir. Nişanlanmanın bitmesine bağlı olarak meydana gelen maddi ve manevi tazminat davaları açılabilmektedir. Boşanma sonrası ortaya çıkan sorunlardan biri de velayet meselesidir. Çiftlerin sahip oldukları çocukların kiminle kalacağı, çocuk ve eşe ne kadar nafaka verileceği hep bu davalar neticesinde belli olmaktadır. Yine toplumuzda sık yaşanan küçük yaşta evlilikler ile ilgili evlenmeye izin davaları da aile hukuku kapsamında ele alınmaktadır. Bazı durumlarda da soy bağı davaları açılabilmektedir. Kişi çeşitli kişisel ve hukuksal sebeplerle kendi soy bağının reddini talep edebilmektedir. Boşanma avukatları aile hukuku kapsamında babalık davaları gibi çok hassas davalara da bakmaktadırlar. Bunun yanı sıra çocuğu olan veya olmayan çiftlerin evlat edinmek için talep ettikleri evlat edinme davaları da aile hukuku içinde görülmesi gereken davalardır.

Anlaşmalı Boşanma Davası Nedir?

 

Çiftlerin çok büyük ailevi sorunlar çıkmaması için zaman zaman başvurduğu ayrılık yöntemlerinden biri de anlaşmalı boşanmadır. En az bir yıl evli kalan çiftler talep ettikleri takdirde anlaşmalı boşanma davası açabilmektedirler. Hazırlanan bir protokol ile boşanma neticesinde ortaya çıkan mali sonuçlar, nafaka, tazminat gibi durumlar anlaşmaya bağlanabilmektedir ki tüm bu hukuksal hizmetleri İlk-Ay Hukuk Bürosu’nda bulabilmek mümkündür.

 

Hazırlayan:  SEO Adresi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...