Ankara’da kürtaj ve riskleri

19 Eylül 2016 Pazartesi, 01:50
Reklam

Ankara Kürtaj alanında oldukça önemli bir yere sahip lup, hekimimiz Uzay Yıldırım’ın da bu bölgede hastalarına hizmet veriyor oluşu, bölgenin daha da önemli bir yer olmasına neden olmaktadır. Dr. Uzay Yıldırım Ankara kürtaj ve diğer kadınsal hastalıklar ve doğum gibi önemli alanlarda uzun yıllardan beri ihtisas yapmış son derece donanımlı ve özel bir yere sahip hekimlerimiz arasında yer almaktadır. Kürtaj uygulamasında genellikle tercih edilen iki yöntem yer almaktadır bunlardan biri cerrahi girişimler yani vakumla rahim içi temizleme ya da ilaçlar ile yapılan düşüklerdir.

Kürtaj Riskleri ise yine her kadının işlem öncesinde oldukça merak ettiği konulardan biridir. Genellikle kürtaj riskleri hekimin tecrübesi ve alanındaki donanımı ile doğru orantılı bir şekilde artış ya da azalma göstermektedir. Dr. Uzay Yıldırım uzun yıllardan beri gerçekleştirdiği ve alanında son derece donanımlı bir hekim olması sebebi ile bugüne kadar kürtaj ya da diğer cerrahi girişimlerde herhangi bir problem ile karşılaşmamıştır. Kürtaj operasyonlarındaki hekime bağlı risklerin başında rahim ağzında meydana gelebilecek kesikler ve yaralanmalar olmakla birlikte, kimi zaman meydana gelen aşırı ve durdurulamayan uzun süreli kanamalar da bu riskler arasında yer almaktadır. Ancak her zaman olduğu gibi alan ne oursa olsun hekim tercihi son derece önem taşımaktadır.

Kürtaj Nasıl Yapılır? sorusu da kürtaj işlem yaptıracak ya da yaptırmayacak her kadının merak ettiği ve mutlaka araştırmasını da bir kere yaptığı konuların arasında gelmektedir. Kürtaj uygulamasında hastalar lokal ya da genel olmak üzere iki farklı şekilde operasyona hazırlanabilmektedir. Genellikle genel anesteziyi tercih eden hekimimiz hastanın uyutulmasının ardından özel aletler ile rahim ağzını işleme hazır pozisyona getirerek yine vakum ile birlikte gebeliğin sonlandırılmasını kısa sürede gerçekleştirmekte ve işlemin hemen ardından hasta uyandırılmaktadır. Son derece kısa sürede ve güvenilir bir biçimde yapılan Kürtaj Nasıl Yapılır? hakkında detaylı bilgi ve muayene randevusu için www.uzayyildirim.com sayfamızı ziyaret edebilir ve bizleri arayabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...