Anne ve baba olmak isteyen çiftler için

05 Mart 2013 Salı, 09:07
Reklam

Doğal yollarla anne ve baba olamayan çiftlere uygulanan bir tedavi çeşidi olan tüp bebek oldukça zor ve sabır isteyen bir süreçtir.Tüp bebek tedavisinde sonuca ulaşmak ve başarılı olmak için sabırlı olmak gerekir. Tedavi boyunca adaylar üzerinde bazı tetkikler yapılır. Bu uygulamalar, yumurta olgunlaştırılması, sperm kalitesinin tespiti olarak sıralanmaktadır.

Tüp bebek tedavisine katılan çiftler birçok aşamadan geçer. Bu aşamalar da çiftin özellikle de anne adayının psikolojisini derinden etkiler.Tüp bebek tedavisinde ileri yaş kadınlarda başarı şansı düşük olurken genç hastalarda daha yüksek olmaktadır. Tüp bebek başarısı hakkında detaylı bilgiye kişisel blogum olan www.tupbebekklinigi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Tedaviye başlamadan önce çiftlere VDRL, AIDS, HEPATİT testleri ve sarılık testi gibi bazı testler yapılmaktadır. Daha sonra kadının adet döneminin 3. Günü üreme sistemi fonksiyonları ve bölgeye ait hormon salgıları detaylı bir şekilde incelenir. İncelemeler ultrason ve rahim filmi yardımı ile yapılır. Rahim filmi yardımı ile rahim içine sıvı verilerek tüplerde oluşabilecek problemler kontrol edilir.

Çoğu kısırlık nedeninin tanısında ve tedavisinde laporoskopi yöntemi kullanılmaktadır. laporoskopi genel anestezi yardımı ile gerçekleştirilen tedavi ve tanı amaçlı uygulanan bir tekniktir. Tüp bebek tedavilerinde her adaya farklı tedavi metotları uygulanır. Ayrı tedaviler uygulansa da neredeyse tüm hastalarda ilk olarak beyinde salgısı gerçekleşen hormonlar baskılanır. Baskılamanın ardından hormon içerikli ilaçlar ile yumurtalıkların uyarılması tamamlanır.

Hormonların baskılanması ile hormon düzeyi tedaviye uygun bir aşamaya geldikten sonra yumurtaları geliştirmek amacı ile hastaya ilaç uygulanır. Yumurta gelişiminden sonra hasta kontrol edilmek üzere tekrar tüp bebek merkezine çağrılır.

Gelişen yumurtalar cerrahi işlem ile toplanır. Aynı gün erketen sperm alınır ve yumurta ile birleştirilir. Birleşme sonucu döllenme sağlanır. Döllenen yumurtalar yani embriyolar anne rahmine enjekte edilir. Tüp bebek tedavisi hakkında daha detaylı bilgi için www.bulenttiras.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...