Apple iPad Mini Özellikleri Nelerdir?

28 Ekim 2021 Perşembe, 13:10
Reklam

Apple; Eylül ayının ortasında düzenlemiş olduğu etkinlikte yeni ürünlerini tanıtmıştı. Bu organizasyonun en dikkat çeken noktası ise iPad Mini oldu. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Apple; iPad Mini’ye hiçbir şekilde karışmıyordu.

Bir başka deyişle, ürün ile ilgili herhangi bir güncelleme yapılmıyordu. Fakat, Eylül ayındaki etkinlik ile beraber uzun sürenin ardından iPad Mini satın almak isteyen kullanıcılar için güncelleme aldı. Bir başka deyişle, iPad serisine yeni bir soluk geldiğini söyleyebiliriz.

Apple iPad Mini Neden Dikkat Çekiyor?

Her şeyden önce, ürünün son derece modern ve şık bir tasarımının olduğunu söylemek gerekir. Bu sayede, yalnızca teknik özellikleri ile değil tasarım detayları ile de farkını ortaya koymuş oluyor. Bunun yanı sıra, ekran boyutunun 8.3 inç oluşu da dikkat çekiyor. Ayrıca, Liquid Retina ekranı ile de farkını ortaya koyuyor. Air serisi; taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplamıştı. Apple iPad Mini de tıpkı o seri gibi daha ince çerçevelere sahip modern tasarımıyla göz dolduruyor. Bunun yanı sıra, geleneksel Home butonu da kaldırıldı. Touch ID okuyucu yeniden konumlandırılarak tüketicilerin işi kolaylaştırıldı.

İşin bir de performans kısmı bulunuyor. Apple iPad Mini; gücünü iPhone13 ailesinde de kullanılan A15 Bionic işlemciden alıyor. Bunun yanı sıra, bir önceki nesle kıyasla CPU kısmında yüzde 40’a kadar daha yüksek performans sunarak farkını ortaya koyuyor. GPU tarafında ise yüzde 80 daha yüksek performans vaat ederek şu ana kadarki en yetenekli tablet olduğunu herkese kanıtlıyor.

Apple iPad Mini; şarj potlarında yapmış olduğu değişiklik ile de dikkat çekiyor. USB-C portuna geçen iPad Mini; kullanıcıların şarj potlarında herhangi bir sorun yaşamasının önüne geçiyor.

Apple iPad Mini Kamera Özellikleri Nasıl?

Apple; yalnızca iPhone13 ailesine değil iPad Mini’ye de yapmış olduğu yatırım ile dikkat çekiyor. Firma; ürünün kamera özelliklerini de geliştirdiğini herkese ilan etti. Ürünün arka tarafında 12 MP çözünürlüğe sahip bir kamera bulunuyor. Bilhassa evden çalışanlar veya uzaktan eğitim alanlar için harika bir kamerası yer alıyor. Center Stage özelliği birçok kişinin diline düşmüştü. Sosyal medyada çok konuşulan bu özellik sayesinde ürünün kamerasından en iyi verimi almak mümkün hale geliyor.

iPad Mini Kıbrıs’ta Yeni nesil tablet denildiği zaman akla ilk gelen ürün ; 5G bağlantı teknolojilerini de destekliyor. Ayrıca, ideal şartlarda 3,5 Gb/sn’ye varan hızlara erişmesiyle de göz dolduruyor. Ürünün fiyatı ise depolama seçeneğine göre değişiyor.

Etiketler: iPad Mini Kıbrıs, Apple iPad Mini, iPad Mini satın al

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...