Ay Ay Bebek Gelişimi

08 Nisan 2015 Çarşamba, 00:05
Reklam

Hamile kalan kadınlar, hamile olduklarını öğrendikleri andan itibaren bebeklerinin gelişimini çok yakından takip etmeye başlarlar ve hamilelik aylarına göre bebek gelişimini ve gerçekleşecek semptomlarıo araştırmaya başlarlar. Bu durum bebek dünyaya geldikten sonrada aynı şekilde devam etmektedir. Bebeğinizin dünyaya gelişinin ardından aylık olarak gelişimini takip edebileceğiniz Anneler Online gibi güvenilir siteler üzerinden yapacağınız araştırmalar ile bebeğinizin gelişme süreci boyunca hangi aylarda hangi becerilere sahip olabileceğini rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

Anne ve babaların en çok merak ettiği konuların başında bebeğin cinsiyeti gelmektedir. Bunu öğrenen anne ve babalar bunun ardından doğumu beklerler ve doğumdan sonra gelişim sürecinin nasıl gerçekleşeceğini merak ederler. Bunun üzerine yapılan araştırmalara göre dünya ortalamaları baz alınmaktadır ve buna bağlı olarak bebeklerin hangi aylarda hangi becerilere sahip olabileceklerini öğrenebilirler.

Yapılan araştırmalar ışığında bebeğinizin hangi aylarda konuşmaya başlayacağını, hangi aylarda yürümeye başlayacağını ve konuşulanları hangi aylardan sonra anlayabileceğini öğrenme şansına sahip olabileceksiniz. Anneleronline.com üzerinden yapacağınız incelemeler ışığında ay ay bebek gelişimi üzerine çok detaylı bilgilere sahip olabileceğiniz gibi, bu bilgilere güvenilir bir kaynak üzerinden sahip olacaksınız. Bunun yanı sıra bebeğinizin ay ay gelişimini güvenilir kaynaklardan takip etmenin bir diğer önemi ise sağlık açısından gerçekleşecek semptomları öğrenebilmektir.

Bebek Gelişim Tablosu

Bebeğinizin hangi aylarda hangi aşıları olması gerektiğini ve hangi aylarda hangi hastalıkları geçirmesinin söz konusu olabileceğini net bir şekilde bilme şansına sahip olabileceksiniz. Bunun yanı sıra bebeğinizin diş çıkarma dönemlerini net olarak bildiğiniz için, diş çıkarırken yaşadığı güçlükler hakında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Bu sayede bebeğinizin neden huzursuz olduğunu ve hangi aylarda ne gibi gelişmeleri gerçekleşeceğini emin bir şekilde bileceksiniz. Bu bilgileri Anneler Online üzerinden detaylı bir şekilde elde etmeniz mümkün.

Bebeğinizin gelişimi hakkında detaylı bilgilere sahip olmanın bir diğer önemi ise, doktor kontrolünde gelişimi kontrol altında tutulan çocuğunuzun, doktor tarafından tespit edilen gelişim bozuklukları tespit edilirse ne gibi önlemler alabileceğiniz hakkında fikir sahibi olabilmenizdir. Bu gibi araştırmaları gerçekleştirdikçe bebek gelişimi hakkında daha detaylı bilgi arşivine sahip olacaksınız. Bebeğinizin gelişimini ne kadar iyi anlayacak olursanız o kadar rahat bir çocuk yetiştirme dönemi yaşarsınız ve buna ek olarak bebeğinizin sizden ne beklediğini tam olarak bileceğiniz için mutlu bir bebek yetiştirmek üzerine deneyim sahibi olabilirsiniz.

Son olarak ay ay bebek gelişimi konusunda hangi aylarda bebeklere hangi testlerin yapılması gerektiğini iyi şekilde bilme olanağı sağlar ve bu doğrultuda bebeğinize yapılacak olan işlemleri iyi bildiğiniz için tek bir doktora bağlı kalmak zorunda kalmazsınız ve bebeğinizin sağlığını emin ellere almış olursunuz.

Ay Ay Bebek Gelişimi:

http://www.anneleronline.com/ay-ay-bebek-gelisimi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...