Bebek arabası nasıl seçilir?

06 Mayıs 2014 Salı, 09:57
Reklam

Bebek arabası seçerken dikkat edilecek en önemli iki konu bebeğinizin araba içerisindeyken rahat ve güvende olmasıdır. İşte bebeğinize bebek arabası seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar:

Bebek arabasının metal kısımlarının sağlamlığı ve bu kısımların birbirine sağlam bir şekilde monte edilmiş olması önemlidir. Ayrıca arabanın özellikle iç kısmında kullanılan kumaşın dokusu ve cinsinin bebeğinizi terletmeyecek, doğal bir materyalden seçilmiş olması da son derece mühimdir.
Seçeceğiniz bebek arabasının “5 Nokta” olarak da bilinen, bebeğinizi omuzları ve bel bölgesinden sarmalı. Bebek arabasının güvenli bir seyahat sağlayan, emniyet özelliği yüksek bir güvenlik kemerine sahip olduğundan emin olun.
İki yönlü olarak kullanılabilen, gidiş istikameti kontrol aksamının yönü değiştirilerek belirlenebilen arabalar kullanım olarak hem kolaylık sağlayacak, hem de havanın rüzgârlı olması durumunda bebeğinizi rüzgârdan korumak için ideal bir ortam hazırlayacaktır.

Büyük ebatlı tekerlekler ve tekerleklerin yapımında amortisör teknolojisinden yararlanılmış olması bebeğinizin seyahati esansında daha rahat olmasını sağlarken sizin de manevra kabiliyetinizi arttıracaktır.
Bebek arabası alırken ayarlanabilen tente ve sırt desteği, yıkanabilen oturma minderi, koruyucu bar, yağmurluk, ayak koruma örtüsü, 360 derece dönebilen tekerlekler ve fren aksamının olup olmadığına hem bebeğinizin rahatı, hem de kendi rahatınız için mutlaka dikkat edin.
Bebek arabasının çok ağır olmaması ve açılıp kapanmasının kolay olması gerekir.
Alacağınız bebek arabasının kullanım esnasında oluşabilecek muhtemel arızalar göz önünde bulundurularak mutlaka bir servis hizmeti ve garanti belgesi olmasına dikkat edin. Servis merkezlerinin kolaylıkla erişilebilir ve kaliteli servis sağlayan karakterde olmasına özen gösterin.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...