Bebek gelişiminde ilk 6 ayın önemi

01 Temmuz 2017 Cumartesi, 17:35
Reklam

Anne ve babaların çocukları dünyaya geldikten sonra en çok dikkat ettikleri şeyler arasında çocuklarının gelişimleri göz önünde bulundurulmakta, bu sebeple de insanlar kendilerine yardım edebilecek ya da fikir alabilecekleri doktorları ile yakın temas halinde bulunmaktadırlar. Bebeklerin gelişimlerinin tam manası ile yapılabilmesi için en çok ihtiyaçları olan besin maddeleri arasında ilk olarak almaları gerekli olan anne sütü olarak bilinmekte, bu sayede bebekler hem iç organları olarak hem de dış görünüşleri olarak büyümelerine hızlı bir şekilde devam edebilmektedirler. Bu sebeple annelerin çocuklarını emzirmeye alıştırmaları gerekmekte, özellikle de fazla gelen sütlerini sağma işlemini yaparak uygun koşullarda depolamaları gerekmektedir. Bu sayede bebeklerin ihtiyaç duydukları anlarda anne sütü ile beslenmelerine olanak verildiği gibi fazla süt de muhafaza edilmiş olacaktır.

Belirlenen sürelerin geçmesinin ardından bebeklerin ek gıda maddeleri olarak bilinen mamalar ile beslenmesi onların büyümelerinde etkin rol oynamakta, bu sayede aileler çocukları için harika bir beslenme platformu oluşturabilmektedirler. İlk 6 aylık bebek sürecinde beslenmede sizler de bebeklerinize mutlaka anne sütünü alıştırmalı, böylece onların hem büyümelerine hem de sağlıklarının düzgün gitmesine olanaklar vermelisiniz.

bebek gelişimi

6 Aylık Bebek Beslenmesi ve Anne sütü

Bebek beslenmesi bebeğin kaçaylık olduğuna göre ayarlanması gereken ince düzenlenmiş bir programdır. Zaten anne sütü yeterliyse ilk 6 ayda anne sütünden başka besin verilmemelidir. Fakat anne sütü yetersiz olan annelerin bebekleri için hazırlanan beslenme programları çok dikkayli ayarlanmalıdır.

Bebeklerde aşılar ve bebek gelişimine etkileri

Yaşamlarını sağlıklı olarak sürdürebilmeleri için bebeklerin belli aylarda yaptırmak zorunda olduğunuz bebek aşıları var. Bebeğin beslenmesi, anne sütü kadar önemli olan bebek aşıları, çocuklarınızın sağlıklı bireyler olarak yetişmesini sağlar. Peki bebek aşıları ne zaman başlar? Bebeğe hangi ayda hangi aşı yapılmalıdır, bebek aşılarının yan etkisi var mıdır, bebek aşılarının zararı var mıdır, bebek aşıları hangi hastalıklara karşı korur, bebek aşılarını zamanında yaptırmazsak ne olur, sağlık ocağı hangi bebek aşılarını yapıyor, özel aşılar ne zaman vurulmalıdır, özel aşıların fiyatları gibi onlarca sorunun cevabını anne bebek sitesinde bulabilirsiniz. Anne sütü, bebek beslenmesi, bebek gelişimi ve bebek aşıları konusunda merak ettiğiniz her şey anne bebek sitesi satırlarında. Bebek aşıları, bebekleri hastalıklardan korur ve bebek gelişimi ve sağlığı için çok önemlidir. Bebeğinizin aşısını ne zaman yaptıracağınızı bilmiyorsanız, bebek aşısı nerede yapılır merak ediyorsanız anne bebek sitesine göz atın. anne bebek sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...