Bebeklerde Sıklıkla Karşılaşılan Burun Tıkanıklığı

22 Nisan 2021 Perşembe, 21:49
Reklam

Bebeklerin doğumdan sonra sık karşılaşılan sorunlarından biri de burun tıkanıklığı oluyor. Bebekler için bu durumun ciddi bir rahatsızlık verdiğini ve uyku saatlerini bile olumsuz etkilediğini söyleyebiliriz. Elbette burnun tıkalı olması bebeklerin nefes almalarını da zorlaştırıyor. Buna bağlı olarak da solunum problemleri yaşanabiliyor. Sonuç olarak burnun tıkalı olmasına bağlı huzursuzluklar yaşanıyor.

Peki, bebeklerde burun tıkanıklığı neden olur? Burun içerisinde ve genizlerde gelişim anomalisi olması, burun tıkanıklığının başında gelen unsurdur. Halk arasında geniz eti olarak adlandırılan adenoid büyümesi, tıkanıklığın da temel sebeplerinden biridir. Bununla birlikte sinüzit sorununun da benzer sonuçlar doğurduğunu belirtebiliriz. Kimi zaman burun tıkanıklığı tek taraflı da olabiliyor. Sadece tek bir burun deliğinin tıkanması durumunda da bebeklerde huzursuzluk, ağlama, solunumda güçlük çekme gibi şikayetler ortaya çıkabilir.

Burun Tıkanıklığı Durumunda Ne Yapmalı?

Burun tıkanıklığı meydana geldiğinde uygulanabilecek çok basit yöntemler bulunuyor. Bunların ilki serum fizyolojik kullanımıdır. Mustela tarafından hazırlanan ve son derece pratik bir şekilde kullanılabilen ürün, deneyimli annelerin de ortak tercihi olabiliyor. Bebeklerin sadece burunlarının değil gözlerinin de düzenli olarak temizlenmesini sağlayan bu ürün günlük kullanım için gayet uygundur.

Tek kullanımlık flakonlar halinde hazırlanıyor olması da burun tıkanıklığının etkin bir şekilde çözülmesi adına önem taşıyor. Tıkalı burun temizliğinde gönül rahatlığı ile kullanılabilen bu ürün aynı zamanda burun akıntısı durumunda da devreye girebiliyor. Akan burnun temizlenmesi için de tercih edilebilecek ürünlerden biri olduğunu belirtebiliriz. Anneler için kullanımının kolay olması ayrı bir önem taşıyor. Bebeklerin burnuna ya da burun içi dokularına hiçbir zarar vermiyor. Bu açıdan da herhangi bir endişe yaşanmadan kullanılması mümkün hale geliyor.

Mustela.com.tr adresine tıklanması durumunda bu konuda daha fazla bilgiye rahatlıkla ulaşılabilir. Ürünün nasıl hazırlandığı, içerisinde hangi maddelerin olduğu ya da nasıl kullanıldığı gibi bilgilere online olarak kolaylıkla ulaşılabiliyor. Bebekler için bir hayli rahatsızlık verici olan burun tıkanıklığı probleminden kurtulmak işte bu kadar kolay! Uygulaması zor olan yöntemler ya da hatalı müdahaleler yerine siz de en güvenli yolları seçebilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...