Bir kadın plastik cerrah bakışından estetik cerrahi

01 Nisan 2016 Cuma, 00:39
Reklam

Günümüzde estetik ameliyatlar olarak yapılan yüz estetikleri, yüz germe, alın germe, meme estetikleri, kaş kaldırma, meme büyültme ve küçültme ve karın germe gibi uygulamaların artmasıyla birlikte gündeme gelen Bir kadın plastik cerrah bakışından estetik cerrahi konusu da önem kazanmaya devam etmektedir. Her geçen gün artan kadın plastik cerrahları konusunda da sizlere örnekleyeceğimiz durumlarla birlikte estetik cerrahinin öneminden bahsediyor olacağız.

Kadınların her konuya duygusal baktığını söylemek mümkün. Ayrıca estetik cerrahi operasyonlarında da kadınların çok daha başarılı olduğunu söylememiz doğru olacaktır. Estetik operasyonlarının artık moda olarak görüldüğü dünyamızda beklenen sonuçlar da dikkat çekmektedir. Bu konuda başarılı estetik kadın cerrahlarının açıklamaları da oldukça başarılıdır. En çok başarılı oldukları operasyonlar ise kaş estetiği, meme estetiği, dudak estetiği ve burun estetiği olmuştur.

Burun estetiği daha çok 80’li ve 90’lı yıllarda gelişmeye başlar. Yapılan burunlar daha çok burun kaldırtma şeklinde uygulanmaktadır. Bu burunlar da kimine yakışıyor, kimine yakışmıyor. Bir bayan plastik cerrah bakışından estetik cerrahi operasyonlarında çok daha estetik görünümler sergilenebilmektedir.

Kaş estetiğine baktığımızda yine 80’li yıllarda geliştiğini söyleyebiliriz. Botoks işlemleri artık hem kırışıklıklardan kurtarıyor hem de hastaların kaşlarını kaldırmasını sağlayabiliyor. Günümüzde düz ve kalın kaşlar moda olmuş durumda. Kadın estetik cerrahlarının olaya bakış açısıyla birlikte çok daha güzel sonuçlar alınabilmektedir. Bu konuda kaş ekilme işlemleri de yapılıyor ve kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılmaktadır.

Meme ve dudak estetiği de 90’lı yıllar da bir hayli gelişme yaşamıştır. Günümüzde ise üst kısmı daha dolgun ve dik sutyen kullanmak isteyen kadınlar mevcut. Bu durumda da kadın estetik cerrahlarının başarılı çalışmaları görülebilmektedir. Dudak operasyonlarında ise dudağı kalın olmayan birçok kadın hasta, dolgu ameliyatlarıyla daha güzel dudaklara kavuşabilmektedir. Dudak şeklinin güzelleştirilmesi sayesinde artık kadın hastalar çok daha memnun.

Bir bayan estetik cerrah bakışından estetik cerrahi konusunda bu derece başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Kadın cerrahların hastalarına empati yapabilmesi nedeniyle de oldukça güzel operasyonlar yapılmaya devam ediliyor ve hastalar da memnun olarak hayatlarına devam edebiliyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...