Burun Estetiği Ameliyatı

16 Haziran 2018 Cumartesi, 15:57
Reklam

Son yıllarda en popüler estetik uygulamaların başında burun estetiği ameliyatı geliyor. Yüzün ön cephesine karakterini veren en önemli yapı olduğu için, burunda herhangi bir sorun görünüşü doğrudan etkiliyor. Burun şekli hastanın yüzüne en uygun olacak şekle getirmenin yolu da cerrahi işleme kalıyor.

Burundaki şekil bozuklukları genellikle doğuştan gelir. Nefes alma sorunlarıyla beraber görülebilir. Bazen de kaza veya buruna alınan darbeler sonucunda bozukluklar oluşur. Burun estetiği ameliyatı, sadece burundaki eğrilik, büyüklük veya nefes alma sorunlarına yönelik yapılmaz. Bunların yanında yüzün genel oranına en uygun burun şekline ulaşmaya çalışılır. Kişiye özel planlanarak doğal görüntüyü bozmadan en iyi sonuca ulaşmak amaçlanır.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyat, genel kanının aksine hastayı çok zorlayacak bir işlem değil. Son yıllardaki gelişmeler ve deneyimler sayesinde artık çok daha az ödem görülüyor ve ağrı çok yoğun yaşanmıyor. İşlem genel anestezi altında gerçekleştiriliyor. Açık veya kapalı ameliyat teknikleri tercih edilebiliyor. Burundaki kemik ve kıkırdak yapıları beklentilere göre tekrar şekillendiriliyor. Kesiler burun deliklerinin içinden veya burnun alt kısmından açılabiliyor. Ameliyattan sonra kesilerin olduğu bölgede iz kalmıyor. Yaklaşık iki saat süren işlemle yeni burun şekli oluşturuluyor. Şekil oluşturmanın yanında hastada herhangi bir nefes alma sorunu varsa aynı işlem sırasında bu problem de tedavi ediliyor.

Nerede Burun Estetiği Ameliyatı Yaptırabilirim?

Burun estetiği ameliyatında doktorun deneyimi büyük önem taşır. Görüntüsü yüzün genel yapısına uyan, çene ve alın ile orantılı, nefes alma sorunu yaşatmayan bir burun amaçlanır. Doktorun deneyimli olması bu konularda avantaj sağlar. Ayrıca işlem sonrasında herhangi bir komplikasyon yaşanmaması için de işlemin titizlikle yapılması gerekir. Başarılı sonuç elde edilemeyen operasyonlardan sonra revizyon ameliyatı gerekli olabilir ki bu da hasta için maddi ve manevi güçlükler doğurur. Doç. Dr. Ozan Seymen, yılların getirdiği tecrübeleriyle başarılı sonuçlar alan doktorlardandır. Güzelliğinizi ve sağlığınızı emanet etmekten çekinmeyeceğiniz doktorların başında yer alır. Burun estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız internet sitesinden kolayca iletişime geçebilirsiniz.

https://www.ozanseymen.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...