Çocuk Modası

06 Aralık 2016 Salı, 15:46
Reklam

Yetişkin insanların kıyafet modası olduğu gibi çocuk kıyafetlerinin de değişen modası vardır. Bu konular birçok çocuğu pek ilgilendirmese de anne ve baba çocuğunun güzel ve kalitesine dikkat eder ve önem verir. Çocuk giyim modasına bağlı olarak ürünlerin modelleri az çok değişse de çocuk kıyafetlerinde genellikle bir birinden renkli ve canlı kıyafetler tercih edilir.

mango cocuk33

Çocuk giyim modelleri çok karmaşık modeller olmamakla birlikte asıl amacı, şirin ve yaşa uygun görünüm sağlamak aynı zamanda sürekli hareket eden çocuğa rahatlık sağlamaktır. Çocuk giyim modasının dayandığı başlıca nokta da rahatlıktır. Bulunduğumuz mevsim dolayısıyla da öne çıkan sonbahar-kış modasına göre çocuk kıyafetlerinde kazaklar ön plana çıkmaktadır. Kazaklarla birlikte içine giyilebilecek gömlekler de özellikle erkek çocuklarda daha çok görülen bir modadır. Aynı şekilde çok kalın olmaya tişörtler ve üzerine hırka da başka bir sonbahar kış modası örneğidir. Kız çocuklarda her zaman olduğu gibi kabarık etekler renkli renkli külotlu çoraplar ile şirin bir görüntü elde edilir. Yine kız çocuklarda da renkli ve desenli kazaklar öne çıkmaktadır. Son zamanlarda çocuk giyim modellerinin yetişkin giyim modellerinden örnek alınarak tasarlandığı ve onlara yakınlaştırıldığı görülmektedir. Bunun dışında yine sonbahar kış modasına uygun olarak çocuklarda değişik bere ve şapka modelleri de ön plana çıkmaktadır. Yetişkinlerin kıyafetlerinde olduğu gibi çocuk giyim modasında da eskiye dönüşün etkileri görülmektedir. Yine bu çocuk kıyafet modelleri dışında çocukların görünümünü tamamlayacak ayakkabı ve montların seçimi de önemlidir.

Çocuk giyim modasının bu kadar öne çıkmasının yanında bu ürünlerin çocukların cildine uygun olmasına, ağırlıklı olarak pamuk içerikli olmasına dikkat edilmelidir. Diğer kumaşlar çocukları rahatsız edebilir ve tenleri yetişkinlerden daha hassas olduğu için çocuklarda alerji görülebilir. Bunlardan farklı olarak çocukları moda konusunda yarıştırmamak ve bu algının onlarda oluşmasına neden olmamak gerekir. Seçilen kıyafetlerin çocuğun yaşına uygun olup olmamasına ve çocuğu olduğundan büyük göstermemesine özen gösterilmelidir. Bunlara dikkat edildiği takdirde rengarenk, şirin kıyafetler ile hem çocuklar mutlu edilip hem de güzel bir görünüm elde etmeleri sağlanabilinir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...