Doğru Makyajın Kuralları Nelerdir

12 Ocak 2018 Cuma, 11:01
Reklam

Sık yapılan makyaj hataları bu yazımızda sizlere yardımcı olmak amacıyla konumuz oldu, umuyoruz ki yaptığınız hataları düzeltebilir, cilt bakımı konusunda daha iyi bir makyaja sahip olabilirsiniz. Kadınlarda sık yapılan makyaj hataları fark edilmediği sürece devam eder ve kötü bir görüntüye sebep olur, bu kötü görüntüden kurtulmanız için sık yapılan makyaj hataları sizlerle paylaştık, sizlerde bu kriterlere göre makyajınızı daha iyi uygulayabilirsiniz.

Fondötenler: Seçim gerçekten önemli bir konudur diyebiliriz, bir kadın fondöten seçerken başkasının kullandığını kendine yakıştırıp satın almamalıdır, bu kesinlikle büyük bir hatadır, kendi yüz renginize uygun ince bir fondöten tercih etmeniz gerekir, sürerken bol değil, az kullanım ile tam dağıtım yapmalısınız.

Dudaklar Önemli: Dudak kalemleri, rujlar makyajınız ile tam uyumlu olmalıdır ki buna dikkat etmeniz gerekir, teninize uygun bir renk tonu, gözlerinize yakışan seçimler gerçekleştirmelisiniz. Rengarenk bir makyaj sizi palyaçoya dönüştürebilir. Bu nedenle makyaj malzemeleriniz tam uyumlu olmalıdır.

Allıklar: Allık konusu uzun uzun tartışılabilir çünkü kişiden kişiye değişim gösteren bir konudur, bazısında çok sürülmesi gerekirken bazısına allık hiç gitmez, yani allık konusunda orta halli bir yol bulmak tamamen sizin elinizdedir, tavsiyemiz allığı abartmadan kullanmamanız yanındadır, fazlası yine palyaço örneğine dönebilir.

Kaşlarda Makyajda Önemli: İnsanın makyaj yapmadan önce yüz yapısını ayarlaması gerekir, uyumsuz bir kaş yapısı ne kadar makyaj yaparsanız yapın çirkin durmasına neden olacaktır, bu nedenle makyajdan önce kaş düzenine dikkat edin.

Saçlarda: Her şey hazır, makyajınızı yaptınız fakat saçlarınız ne olacak? Makyaj yaptıktan sonra saç yapılmaz, bu nedenle önce saçınızı düzene sokup daha sonra saçınıza uyumlu bir şekilde makyajınızı yapmanız gerekir, aksi büyük bir hatadır diyebiliriz.

Makyaj Abartılmamalı!: Son dönemde gerçekten sokakta palyaçoya benzeyen insanlar görmek mümkün ki bu kelimeyi 3. Kere kullanıyorum. Fazla makyaj yapmamalısınız ki doğallığınız hiçbir zaman kaybolmamalı, güzel olacağım diye her şeyi batırmak istemezsiniz öyle değil mi? Zaten bir insanın en güzel yanı doğal yanıdır, bu hem fiziksel, hem de zihinsel olarak geçerli bir kuraldır…

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...