Elektrikli Şişme Yatak Nasıl Seçilir

19 Nisan 2019 Cuma, 17:00
Reklam

ŞİŞME YATAK NEDİR?

 

Şişme yatak, elektrikli pompa yardımı ile şişirilerek bir yatak formunu alan eşyalardır. Tek kişilik veya çift kişilik olarak üretilebilirler. Özellikle yer problemi yaşanan evlerde, oldukça kullanılır olurlar. Çünkü yatağın kullanımı sona erdikten sonra katlanarak, küçültülebilir. Böylece az yer kaplar ve yerden tasarruf edilmesini sağlar.

Elektrikli pompa ile şişirilerek yatak formu verilir. Elektrikli şişme yatak nasıl seçilir konusunda ise, ihtiyacınıza uygun şişme yatağı seçmek en doğru sonucu verecektir. Elektrik yardımı ile bu yatakların şişirilebilir olması tercih edilirliğini de artırmaktadır. Herhangi bir güç harcamadan yatağın şişirilebiliyor oluşu, kullananlar için büyük rahatlık sağlamaktadır. Farklı boyutlarda üretilebiliyor olması önemli bir tercih sebebidir.

Üstelik şişme yataklar yükseklik açısından da çeşitlilik göstermektedir. Standart bir yatak formunda da daha alçak olan yataklar da üretilmektedir. Daha yüksek, standart bir yatak formundaki şişme yataklar daha yumuşak olmaktadırlar. Çünkü içerisinde daha fazla hava bulunur. Bu da yatağın daha yumuşak olmasına neden olmaktadır. Elektrikli şişme yatak nasıl seçilir dersek, uyumak istediğiniz yatağı nasıl sevdiğinizi düşünerek yüksekliğine karar verilebilir.

Alçak olan şişme yataklar daha sert bir formda olmaktadır. Bunun sebebi ise yatağın daha hızlı şekilde hava ile dolması ve yüksekliğin çok olmamasından dolayı daha sert ve sabit şekilde yatak formunu almasıdır. Daha alçak şişme yataklar yatak hissini vermekten yükseklik olarak uzak olsa da sert yatakları tercih eden kişiler için daha konforlu olmaktadır.

ŞİŞME YATAK ÇEŞİTLERİ

Elektrikli yatak nasıl seçilir konusunda yatağın şişirilme biçimi de kişi için önemlidir. Farklı şekillerde şişirilebilen bu yataklar kişinin tercihine göre seçilebilir. Elektrikli yatağın şişirilme biçimleri arasında elektrikli pompa veya motor görülebilimektedir.

Şişme yataklar yataktan ayrı bir elektrikli pompa yardımı ile şişirilebilir. Yatağa bağlı olmayan bir pompa, hava girişi olacak kısma takılır ve elektrik yardımı ile yatağın içine hava üflenmeye başlanır. Böylelikle yatak hava ile dolarak yatılabilecek hale gelir. Sonrasında hava pompası çıkarılır ve yatak kullanıma hazır hale gelmiş olur.

Bu yataklardan bazılarında bir motor üretime dahil edilir. Bu motor yardımı ile yatak sadece prize takılarak şişme işlemi gerçekleştirilebilir. Pompaya göre daha kolay bir kullanımı vardır. Çünkü yatak otomatik olarak şişirilir ve bir düğme yardımı ile şişme işlemi durdurulabilir. Bu da yatağın şişme seviyesini daha hassas şekilde ayarlamak için fırsat yaratır kullanıcıya.

Elektrikli yatak nasıl seçilir, pek çok tartışma olabilecek bir konudur. Yatağın yüksekliği, şişirilme yöntemi gibi pek çok seçenek mevcuttur. Yatağı seçme konusunda öncelikle ihtiyaçları belirlemek, elektrikli yatak seçme sürecini kolaylaştırabilmektedir. Yatağın yüksekliğine göre avantajları da dezavantajları da göz önüne almak gerekir. Yatak standardında bir yatakta yükseklik standart iken yumuşaklık daha fazla olabilirken, alçak bir yatakta yerde yatıyormuş hissi oluşurken yatağın sertliği daha tercih edilesi bir sebep olabilir.

sisme-yatak.com’dan size ugun yatağı seçebilirsiniz, ürün karşılaştırması sayesinde.

ŞİŞME HASTA YATAĞI

Uzun süreli olarak yatakta yatmak durumunda kalan yaşlı veya hasta kişiler için özel olarak şişme yataklar üretilmiştir. Elektrikli olarak çalışan bu yataklar belirli periyodlar ile yatağın şişim inmesine yardımcı olurlar. Elektrikli şişme yatak nasıl seçilir konusunda ise, kişinin ne kadar süre yatakta olacağı veya kişinin ağırlığı önemlidir.

İhtiyaca en uygun yatak seçimi hastanın fiziksel ihtiyaçlarının doğru tespit edilmesi en doğru elektrikli şişme yatak seçimi için yardımcı olacaktır. Hasta yatağı olarak üretilen şişme yataklar, normal bir yatağın üzerine yerleştirilerek kullanılır. Daha incedir ve hava kanalları sayesinde yatak ile temas eden bölgelerin düzenli olarak hava almasını destekleyerek yatak yaraları oluşmasının önüne geçerler.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...