En İyi Bilim kurgu Filmleri Filmbilir.org’ da

22 Haziran 2017 Perşembe, 12:26
En İyi Bilim kurgu Filmleri Filmbilir.org’ da
Reklam

Film izlemeyi seviyor ve teknoloji ile bilimin de meraklısıysanız bilimkurgu filmleri sizleri tamamıyla memnun edecek. Sessiz sinemanın ilk yıllarında bazı fotoğraf efektleriyle Aya Seyahat filminin (1902) yapılışıyla birlikte canlanmaya başlamıştır, bilimkurgu filmi izle – bilimkurgu filmleri.
Başlarda düşük bütçeli film çekimleri şeklinde insanların karşısına çıkan bilimkurgu filmleri, zamanla teknolojinin de gelişmesiyle birlikte, daha üst teknolojilerle çekilmeye başlandı. Bilimkurguya gösterilen ilginin artmasıyla birlikte özel efektler de filmlerdeki yerlerini almaya başladı. Türünün en önemli filmlerinden olan orjinal adıyla Star Wars, sinema tarihinin hala en çok izlenen filmlerinden bir tanesidir. 80’li yılların izlerini taşıyan ve yine uzay kavramını ele alan E.T filmi ise uzun süre konuşulan filmler arasında yer almaktadır.
Bilimkurgu filmleri izle – Bilimkurgu, yüksek bütçeli filmler olarak devam ettiği sinema sektöründe gittikçe popülerleşen bir hal almaya başladı. Bunun üzerine teknolijinin gelecek yüzyıllarda alacağı haller üzerine biraz da fantastik bir yaklaşımla birlikte senaryolar türemeye başladı.
Geleceğe yönelik film çalışmaları da oldukça dikkat çekmiştir. Genel itibariyle dünya dışı varlıkların konu alındığı bilimkurgu filmleri daha geniş konulara hitap etmeye başlamıştır. Zaman zaman fantastik kurgularla benzerlik gösterse de esasında bilim kurgu, bilimin temel alınarak hazırlandığı filmleri içerir. İçerisinde gerçek öğeler barındırmayilerı ve filmdeki örgüleri bilimle desteklemeyi sever.
Bilimkurgu Filmi İzle – Bilimkurgu Filmi Severler İçin Öner
• Star Wars Serisi: İlki 1977’de çekilen film George Lucas tarafından yapılmıştır. Galaksiler arası savaşları konu alan film, her zaman olduğu üzere iyi ve kötünün savaşını ekranlara taşımaktadır.
• Transformers Serisi: Robotların meraklısıysanız, bir de araçları seviyorsanız Transformers serisi sizlere hoş bir deneyim sunuyor. Robotların dünyasında yapılan savaşların ve yine klasik olduğu üzere iyi taraf ve kötü tarafın çarpıştığı bir savaş göreceksiniz. İnsanların yanında bulunan Autobotlar ve dünyaya yıkım getiren Decepticonlar sizleri bekliyor.
• Uzaylı filmlerine yeni bir soluk getiren Alien serisi yine dünya dışı varlıklara ilgi duyanlar için oldukça popüler seçeneklerden bir tanesidir.
• Biraz günümüz filmlerine doğru yol alınırsa Oblivion’da gelecekten kesitler içeren bilimkurgu filmi izle – bilimkurgu filmlerinden olacaktır.
• Yine modern bilimkurgu filmlerinden olan The Host, dünya dışı varlıklara biraz daha farklı bir şekilde yaklaşıyor. Aynı isimli Stephenie Meyer romanından sinemaya uyarlanan film, izleyiciler tarafından sevilmişti.
Diğer kategorideki filmleri incelemek için filmbilir.org adresini ziyaret edebilirsiniz

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...