En Yeni Bebek İsimleri

03 Temmuz 2014 Perşembe, 10:38
Reklam

Çocuklara güzel bir isim koymak anne ve babaların en önemli görevlerindendir.Bebeğine isim bulmak bazı aileler için hiç dert değildir.Bebeği adeta adı ile doğmuştur.Bazı aileler içinde isim arama oldukça zorlu bir süreçtir.Bebeğe isim koymak dönüşü olmayan bir iştir.

Bebeğe isim koymak hem anne babanın kişiliğini yansıtması hemde dinimize, örf ve âdetimize uygun olması gereklidir.

İsim bulma konusunda Bebekisimleri.net sitesi modern, geleneksel ve kur’an da geçen bebek isimlerini kategoriler halinde size sunuyor.

Bebekisimleri.net Sitesinde En Çok İncelenen 3 Erkek Bebek İsimleri ve Anlamları

Altan İsminin Anlamı Nedir

Toplamda 5 harften oluşan ve Erkek İsimlerinde bulunan Altan isminin anlamı:
Kırmızı ve kızarık gibi manası olan AL ve diğer adı şafak vakti olan güneş doğmadan önceki karanlığa verilmiş bir isim olan TAN kelimelerinden türemiş ve sabah güneşinin doğarken oluşan zaman dilimi için kullanılan Altan isminin bir diğer anlamı da hakanlara ve­rilen ünvan, sultan ya da padişahtır.—-

Aras İsminin Anlamı Nedir

Toplamda 4 harften oluşan ve Erkek İsimlerinde bulunan Aras isminin anlamı:
 Kalın yün, at kılı anlamında kullanılmaktadır. Günümüzde popüler isimler arasında yer almaktadır. Bu isime Aras Bulut İynemli’ yi ( Türk oyuncu) örnek olarak gösterebiliriz. Ayrıca  Aras, Türkiye’ nin Doğu Anadolu Bölgesi’ nde doğup, Kura Nehri birleşerek Hazar Denizine dökülen bir nehirdir.
—-

Baray İsminin Anlamı Nedir

Toplamda 5 harften oluşan ve Erkek İsimlerinde bulunan Baray isminin anlamı:
Ezeli, önceliği olmayan anlamının yanında yeni ay başı anlamında kullanılmaktadır.

Bebekisimleri.net Sitesinde En Çok İncelenen 3 Kız Bebek İsimleri ve Anlamları

Neslihan İsminin Anlamı Nedir

Toplamda 8 harften oluşan ve Kız İsimlerinde bulunan Neslihan isminin anlamı:
 İsmin kökeni Arapça,  Farsça ve Türkçe olarak bilinmektedir. Günümüzde popüler isimler arasında yer almaktadır. Han soyundan gelen, soylu, asil kimse olarak bilinir. Bu isime Neslihan Demir’ i( Türk voleybolcu), Neslihan Acar’ ı( Türk dizi ve sinema oyuncusu), Neslihan Atagül’ ü (Türk oyuncu) örnek olarak gösterebiliriz.
—-

Arzu İsminin Anlamı Nedir

Toplamda 4 harften oluşan ve Kız İsimlerinde bulunan Arzu isminin anlamı:
Türkçe kökenli olan bu isimin istek, meyil, emel, özlemek gibi anlamları bulunmaktadır. Bu isime Arzu Yanardağ( Türk manken ve oyuncu)’ ve Arzu Gamze Kılınç ( Türk oyuncu ve yönetmen)’ i örnek  olarak gösterebiliriz.
—-

Defne İsminin Anlamı Nedir

Toplamda 5 harften oluşan ve Kız İsimlerinde bulunan Defne isminin anlamı:
Kökeni Yunan olan bu isimin anlamı ; Yaprakları çok hoş kokulu her mevsim yeşiln olan bir ağaç türüdür. Bu isime Defne Samyeli ( Türk haber sunucusu)’ i ve Defne Joy Foster ( Türk sunucu ve oyuncu) örnek olarak gösterebiliriz.Bebeğiniz için en güzel bebek isimleri için Bebekisimleri.net sitesini ziyaret edebilirsiniz

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...