Gebe hanımların ihtiyacı olan tüm bilgiler

16 Şubat 2015 Pazartesi, 23:31
Reklam

Anne adayı olduklarını öğrenen bayanlar, hamileliğin kesin tarihini hatırlamayabilirler. Ancak son adet tarihinin ilk gününden itibaren hafta hafta hamilelik sürecine dair her şeye ulaşabilir ve doğru bir hesaplama yapabilirsiniz. 9 ay 10 gün süren gebelik süreci, kırk haftaya tekabül etmektedir. Sizler de hamile kaldığınız tarihi az çok kesinleştirdikten sonra, hafta hafta gebelik ve bebeğinize dair araştırmalarınızı yapabilir ve bebeğin gelişim sürecini izleyebilirsiniz.

Gebelik sürecinde keyif ile bebeğinizde ve kendinizdeki gelişimleri takip edebileceğiniz gebelik takvimi, 40 haftayı kapsar. Her hafta gebeliğinizde nasıl bir ilerleme olduğunu bilmek istemez misiniz? Öyleyse, gebe kaldığınız ilk haftadan itibaren hafta hafta bebek ve anne adayı gelişimini anlatan kaynaklara başvurabilirsiniz. Dünya genelinde uygulanan gebelik takviminde, anne ve bebeğin gelişim ve değişimi hafta hafta gebelik süreci adı altında incelenmektedir. Gebelik üç sürece ayrılmaktadır. Ve bu süreçler 1.trimester, 2.trimester, 3.trimester olarak adlandırılır. Her bir trimester süreci, 3 aylık dönemi kapsar.

Gebelik her geçen hafta anne ve bebeği için ayrı bir önem taşır. İlk trimester döneminde, bebeğin organları oluşmaya başlar ve tamamlanırken; ikinci trimester döneminde bebeğiniz hızla gelişimine devam eder. Son 3 aylık trimester dönemi ise; anne ve bebeğinin doğuma hazır olduğu süreci kapsar. Sizler de bebeğinizin hafta hafta gelişimini takip etmek istiyorsanız www.gebelikbilgisi.com sitesinden anne ve bebek gelişimine dair detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...