Göz Sağlığını Korumanın Yolları

18 Ağustos 2018 Cumartesi, 16:11
Reklam

Göz Sağlığını Nasıl Koruruz ?
Hiç şüphesiz ki gözlerimiz vücudumuzun en önemli organlarının başında gelmekte. Peki bu kadar önemli bir organımız olan gözlerimize ne kadar iyi bakıyoruz? Gözlerimiz oldukça hassas organlarımızdandır aslında. Çünkü en ufak şekilde yapılan bir hata ciddi göz sorunlarına yol açmakta. Geçici görme kayıplarına, hatta körlüklere sebep olacak davranışları bazen farkında bile olmadan günlük hayatımızda yapıyoruz. Peki nedir bu davranışlar? Aslında ufak gözüken ancak derinlemesine incelendiğinde ciddi sorunlara yol açabilecek davranışlar sebebiyle günümüzde bir çok insan görme kaybı yaşamakta. Örneğin kadınlar için en önemli şeylerden biri olan makyaj, ciddi sorunlara yol açabilir. Başkasının makyaj malzemelerini kullanmak, gözde mikrop kapmaya ve iltihaplanmaya yol açabilmekte. Makyaj malzemelerinin kimyasalı da gözlerinizde ciddi sorunlara yol açabilmekte.
Göz Sağlığını Korumak İçin Neler Yapmalıyız?
• Göz sağlığımızı korumak için yapabileceğimiz en önemli şeylerden birisi hiç şüphesiz ki çok uzun saatler boyunca bilgisayara yada telefona bakmamak.
• Çalışma ortamınızda bulunan ışıkların tonlarını iyi ayarlamalısınız. Soft tonlar kullanarak karanlıktan kaçınmalı ve gözlerinizi yormamalısınız.
• Makyaj malzemelerini kesinlikle ortak kullanmamalısınız. Başkasında bulunan göz mikropları size geçebilir.
• Güneş ışığına karşı dikkatli olmalısınız. Öğle saatlerinde güneş gözlüğü olmadan dışarı çıkmamalısınız.
• Kullandığınız güneş gözlüklerinin kesinlikle camları kaliteli olmalıdır. Aksi taktirde gözlerinizi korumak yerine daha fazla zarar verirsiniz.
• Eğer bilgisayar başında çalışıyorsanız zaman zaman ara vererek gözlerinizi mutlaka dinlendirmelisiniz.

kaynak : https://beautyperry.com/saglik

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...