Güneş Kremleri

15 Nisan 2016 Cuma, 13:15
Reklam

Psikolojik dengenin sağlanabilmesi açısından güneş ve güneş ışığı insan sağlığında önemli rol oynamaktadır. Fakat güneş ışığı cilt üzerinde aynı etkiyi göstermemektedir. Güneş ışınlarına uzun süreli maruz kalmak cildin yapısını bozarak cildin erken yaşlanmasına ve esnekliğinin azalmasına neden olur. Bunların yanında ciltte güneş lekelerinin oluşumunu sağlayarak cilde kötü bir görünüm verir. Bu sebeplerden dolayı güneşin faydalanırken cildin güneşten zarar görmemesi açısından güneş kremleri kullanmak gerekir. Günümüzde insanlar cilt sağlığı ve bakımı ile ilgili bilinçlendikçe güneş kremlerinin önemi de artmaktadır.

Güneş kremleri güneş ışığının olumsuz etkilerini azaltarak cildin doğal güzelliğinin korunmasına yardımcı olur. Güneş kremlerini kullanmakta ki amaç, cildi güneş ışınlarının olumsuz etkilerine karşı korumaktır. Ayrıca güneş kremleri kırışıklıkların oluşumunu geciktirir.

Kullanılan güneş kremi hem UV-B hem UV-A açısından koruyucu özellikte olmalıdır. UV-B ışınları güneş yanıkları oluşmasına, UV-A ışınları ise cilt kanserinin riskinin artmasına neden olur.

Kişinin cilt tipi özelliklerine uygun güneş kremi kullanması önemlidir. Günümüzde her cilt tipine uygun güneş kremleri bulmak mümkün. Güneş kremlerinin dermatolojik olması da oldukça önemlidir. Özellikle yaz aylarında kullanılan Güneş kremlerinin kış aylarında da kullanılması cilt sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Güneş kreminin güneşe çıkmadan 15-30 dakika öncesinde sürülmesi gerekir. Güneşe fazla maruz kalınacaksa eğer güneş kreminin yarım saatte tekrarlanması faydalı olacaktır.

http://www.dermomarket.com/Gunes-Urunleri,LA_689-2.html

 

 

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...