Hamile Çatlak Tedavisi

06 Mayıs 2016 Cuma, 15:24
Reklam

Hamilelik ve çocuk sahibi olma fikri her kadın için heyecan verici bir durum olsa da hamilelik sonrası oluşan hamilelik çatlakları çoğu kadının şikayet ettiği bir durumdur.

Deri çatlakları aşırı kilo alıp verme ile oluşmasının yanı sıra genel olarak hamilelik döneminde daha da artmakta ve her kadın için büyük bir sorun oluşturmaktadır. Hamilelik çatlakları psikolojik etkilemenin yanında kadınların fizyolojilerini de etkilemektedir.

Doğum zamanı yaklaştıkça kadınlardaki hormonal değişim, olması gerekenden daha fazla kilo ve çok hızlı kilo alması derinin gerilmesine ve deride çizgiler oluşmasına neden olmaktadır. Hamilelik çatlakları genetik olarak anneden de geçebilmektedir. Hamilelik çatlakları beyaz tenli bayanlar da esmer tenli bayanlara göre daha fazla ve belirgin olmaktadır.

Hamilelik döneminde oluşan ya da oluşabilecek olan çatlakları gidermek tamamen olmasa bile kısmen tedavi etmek mümkündür. Hamilelik öncesinde düzenli ve bol miktarda sıvı alınması, hamileliğin ilk günlerinde karın ve bacaklara sürülecek olan doktor tarafından tavsiye edilen kremler ile masaj yapılması, çatlakları tamamen önleyemese de, hamilelik çatlak ürünleri büyümesini ve gelişmesini kısmen de olsa önleyebilmektedir ve hamile çatlak tedavisinde bilinen yöntemlerdendir.

Hamilelik döneminde ılık su ile duş alarak masaj yapmakta hamilelik çatlak tedavisinde olumlu sonuçlar yaratabilmektedir.

Hamilelik çatlakları tedavisinde doğal yolların yanı sıra son zamanlarda geliştirilen lazer tedavileri de geçerli tedavi yöntemlerindendir..

http://www.dermoeczanem.com/catlak-urunleri

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...