Hamilelikte Çin ve Rus Takviminin Önemi

09 Şubat 2015 Pazartesi, 08:56
Reklam

Hamile olduğunu öğrenen bayanların o andan sonra hayatları değişmekte ve hayatlarını bebeklerinin sağlıklı doğması adına düzene sokmaktadır. Gebelik süresinde çok fazla duygu karmaşası yaşayan bayanların en çok merak ettikleri konuların başında bebeklerinin kız mı yoksa erkek mi? olacağı konuları gelmektedir. Öncelikle sağlıklı olması önemsenen bebeklerin cinsiyetlerinin öğrenilmesi adına belli bir hamilelik haftasının dolması gerekir.

Hamileliğin ortalarına kadar beklemek istemeyen ve hamileliğin başlangıcından itibaren bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek isteyen anne ve babalar ultrason dışında farklı yöntemlere başvurabilmektedir. Kesin sonuç vermemekle birlikte anne ve baba adaylarının meraklarının bir nebze dinmesine yardımcı olan yöntemlerden biri Rus Tavimi ile Cinsiyet Belirleme yöntemidir. Kan yenilenmesini temel alan yöntemde anne ve babanın doğum tarihleri gün, ay, yıl olarak girildikten sonra son adet tarihinin girişi yapılır. Anne ve babanın o anki yaşına ve yumurtlama dönemine oranla bebeğin cinsiyetinin kız veya erkek olduğu belirlenir. Anne ve babaların bu konuda yaptıkları en büyük yanlış takvimin verdiği sonuçlara çok fazla kendilerin odaklamak ve güvenmek oluyor. Yöntem bilimsel olmadığından dolayı kimi zaman doğru sonuçlar verirken, kimi zaman yanlış sonuçlar verebiliyor.

Bebeğin cinsiyetini öğrenebilmek adına tercih edilen yöntemlerden bir diğeri ise; Çin Takvimi ile cinsiyet belirleme yöntemidir. Bu yöntem uygulanırken çeşitli kurallara dikkat edilmesi önemlidir. Takvimin kurallarına göre; mart ayında ve sonrasında doğan kişiler mevcut yaşlarına +1 eklerken, Ocak 25’den sonra doğan kişiler ise yaşlarına +2 eklemelidir. Takvimin sonucunu doğru olarak verebilmesi için anne adayının doğum tarihini bilmesi ve hesaplama yaptıktan sonra yaşına +1 veya +2 ekleyerek hamile kaldığı ayı kontrol etmesi gerekir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...