Herkes Kürtaj Yaptırabilir Mi?

30 Ağustos 2017 Çarşamba, 01:49
Reklam

Kürtaj halk dilindeki adıyla bebek aldırma işlemi 1983 yılından bu yana kadınların ilk 10 haftaya kadar yasal hakkı olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak pratikte kadınlar tarafından bu uygulama söylendiği kadar da kolay yaptırılamamaktadır. Genellikle aile baskısı, korku, endişe, çekince bu durumun önüne geçmektedir.

Ayrıca tabi birde eşlerinin imzası ile onay vermesi durumunda bu işlemi gerçekleştirebileceğinizi unutmamalısınız. 18 yaşından büyük her evli bayan eşinin rızası ile kürtaj yaptırabilir. 18 yaşından büyük ancak bekar olan bayanlar ise kendi kararları ile kürtaj yaptırabilirler. Yaşları 18 altı olanlar ise evli ya da bekar olmalarına bakılmaksızın anne ve baba onayı ile kürtaj yaptırabilirler.

Tabi ki de bu kürtaj işlemi için yasal zorunluluk olan 10 haftadan az gebeliğin olması gereklidir. Ülkemizde 10 haftadan büyük gebeliklerde kürtaj işlemi yapılmamaktadır. Yalnızda bebeğin ciddi bir özrünün bulunması ve anne hayatını tehlikeye sokacak boyutta bir rahatsızlığın olması halinde genel kurul kararı ile kürtaj yapılabilir.

Sizde yasal olarak engeliniz yok ise kliniğimize gelerek bu işlemi çok kısa sürede ağrısız, acısız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. istanbul kürtaj fiyatları konusunda uygun fiyat seçenekleri ile sizlere hizmet vermekteyiz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...