İlhamveren Kardeş Odası Dekorasyonu Fikirleri

10 Kasım 2015 Salı, 16:08
Reklam

Kardeş odası, iki kardeşin bir odayı paylaşması olarak tanımlanabilir. Evde yeterince oda olmaması ve nihayetinde çocuklar için ayrı ayrı odalar hazırlamanın imkansızlığı gibi sebepler kardeş odası dekorasyonu ile ilgilenmenizi gerektirebilir.

Bu nedenle sizler için hazırladığımız ev dekorasyon fikirleri içinde yer alan kardeş odası dekorasyonu ile, iki kardeşin tek odayı paylaşacağı, kullanışlı ve dekoratif ev dekorasyonu oluşturmak için bazı bilgiler hazırladık.

Kardeş odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Tüm ev dekorasyon fikirleri öncelikle kullanılacak alanın en ideal şekilde tasarruflu kullanılmasını baz alır. Bu nedenle, kardeş odasında iki kardeşin yaşayacağı yaşam alanının en ideal şekilde kullanılması gerekiyor. Bunun yanında odanın işlevsel özellikleriyle kolaylık sağlayacak nitelikte olması da gerekir.

Çocuk odası için dar bir alana sahipseniz çocuklar için yüksek yataklı kardeş odaları tavsiyemizdir. Bu noktada Dekordiyon.com sitesinde yayınlanmış “Yüksek Yataklı Kardeş Odası Dekorasyonu yazısını okumanızı öneririm.

Yüksek yataklı kardeş odası dekorasyonu için kullanılan yatakların alt kısmında ekstra yaşam alanlarının bulunması çocuğun ders çalışacağı alandan tutunda oyun oynayacağı alana kadar odada fazladan ortam yaratması çok güzel bir özellik. Bu nedenle küçük çocuk odasına sahip ebeveynlere yüksek yataklı odaları tavsiye ediyoruz.

Yüksek yataklı kardeş odası dekorasyonu için dışarıdan şöyle bir baktığınızda göze hoş gelen bir düzeni olduğunu görürsünüz. Odaya kattığı ekstra alanla daha ferah bir kardeş odası dekorasyonu ortaya çıkardığını görüsünüz.

Kardeş odası dekorasyonu çocukların çalışma alanı dikkate alınarak da yapılmalıdır. Mesela güneş ışığından daha fazla yararlanmak için pencere önüne koyulacak çalışma masası, çocukların ferah bir ortamda ders çalışmasına yardımcı olur.

İki kardeşin birlikte çalışacaklarını düşünerek çalışma masalarını dekoratif bir kitaplıkla ayırarak iki farklı çalışma ortamı sağlanabilir. Böylelikle her iki kardeş de kendine özel bir alana sahip olmanın verdiği sorumlulukla çalışacaktır.

Çocuk odası yeterince geniş ve odadaki pencere odayı ortalayacak şekildeyse size tavsiyemiz, iki yatağı da pencereyi ortalayacak şekilde yerleştirmenizdir. Böylelikle komodinle de dekorasyonu zenginleştirerek harika bir kardeş odası dekorasyonu sağlamış olursunuz.

İki ayrı yatağın konumlandırılmasıyla dekorasyonun büyük bir bölümünü bitirmiş sayılırsınız ancak kardeş odaları süslenmediği zaman tam anlamıyla keyif vermez. Mesela, yatak başlarına çocukların baş harflerinden tasarlanarak hazırlanmış dekoratif harfleri yerleştirmeniz aitlik duygusu kazandırır. Aynı zamanda renkli seçimlerle odanın dekorasyonuna katkı sağlar.

Komodinlere yerleştireceğiniz masa lambaları ile de kardeş odası dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz. Odadaki uygun duvarlara yerleştireceğiniz dekoratif tablo ve raflarla dekorasyonu tamamlayabilirsiniz.

Kardeş odası dekorasyonu için kullanılacak renkler çocukların cinsiyetleriyle doğru orantılıdır. Çocuklar erkekse tamamen mavi renk ve tonlarına odaklanabilirsiniz. Çocuklar kız ise, pembe-lila-kırmızı-mor renkleri ve tonlarıyla dekorasyon düşünebilirsiniz.

Sizlere kardeş odası dekorasyonundan tutunda tüm ev dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler edineceğiniz www.dekordiyon.com sitesindeki hazırlanmış dekorasyon makalelerini okumanızı öneriyorum. Bir sonraki ev dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere…

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...