İngilizce’de Saatler

30 Kasım 2015 Pazartesi, 11:41
Reklam

Hayat içerisinde her insanın kendini geliştirmesi gerekir. Bu gelişimin çok yönlü olması gerektiği düşünüldüğü için hem özel hem de iş hayatına özgü çalışmalar yapılması önerilmektedir. Günümüzde yabancı dilin önemli olduğu herkesçe görülmektedir. Kullanılan yabancı yıllar içerisinde en çok İngilizce karşımıza çıkmaktadır. İngilizce Kursları İngilizce eğitimini alabileceğimiz kurumlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişilerin istek ve düşünceleri göz önüne alınarak her kursun farklı bir eğitim şekli bulunmaktadır. Bu eğitimlerin öğrencilerin dil öğrenmelerini tam anlamı ile tamamlaması önerilir. Yeni bir dil öğrenimi her zaman zorlu bir süreç olmuştur. Bu durum karşımıza çıktığında kişilerin çok çalışmaları ve zorlu süreci en kolay hale getirmeye çalıştıkları gözlenir. İngilizce öğrenimi istek ve sabır isteyen bir iştir. Öğrenmeye başladıkça ve öğrenilenlerin kullanılmaya başlandığında kişiler İngilizce öğreniminden zevk almaya başlarlar. İngilizce öğrenmek isteyen kişiler bir kuruma başvurdukları zaman kendi seviyelerine uygun bir sınıfa yerleştirilerek iyi bir eğitim almaları sağlanır.

Bir gün yirmi dört saatten oluşmaktadır. Zaman dilimini öğrenebileceğini araca saat denmektedir. Günlük hayatımızın olmazsa olmazı olan saatler bazı durumlarda en iyi kurtarıcı durumundadır. İngilizce saatlere baktığımız da ise clock olarak adlandırılmaktadır. Bir insana saatin kaç olduğunu sormak istediğiniz zaman kuracağınız iki cümle vardır. Bunlardan birincisi What time is it? İkincisi ise What is the time? Sorularıdır. Kişiler bu sorulara doğru cevap vermek için hem saat kavramlarını hem de sayıları iyi bilmeleri gerekir. Eğer tam bir saat söylenecekse it is four o’clock- it is five o’clock şeklinde kolay bir söylenimle karşılaşabilirsiniz. Saatte eğer yarım ifadesi kullanılacaksa half past kelimeleri getirilmelidir. Bu durumu örneklendirmek gerekirse 06.30 demen için it is halfpastsix, 09.30- it is half past nine şeklinde bir kullanım bulunur. Çeyreklerle karşılaştığımız zaman ise quarter kelimesi kullanılmaktadır. Saatlerde ayrıca geçe demek için past, kala demek için ise to kelimesi kullanılmaktadır. 08.45- it is a quarterto nine, 02.15- it is a quarter past two şeklinde durumu örneklendirebiliriz.

Hayatımızın her alanında büyük küçük herkesin sevdiği hayvanları evlerimizde besleyebildiğimiz gibi doğal alanlarında da görebiliriz. İngilizce hayvanlar konusunda http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-hayvanlar/ blog sayfasından yardım alabilirsiniz. Hayvanlar hem renkli görüntülere sahiptir hem de öğrenmesi oldukça kolay bir konudur. Evlerimizde ve iş yerlerimizde besleyebileceğimiz evcil hayvan niteliğinde olan hayvanlara örnek vermek gerekirse; kedi- cat, köpek- dog, kuş- bird, balık- fish olarak adlandırılmaktadır. Bunların yanı sıra diğer hayvanlara baktığımız da tavşan- bunny, at- horse, eşek- dankey, baykuş- owl, kanguru- kangaroo, kirpi- hedgehod, su samuru- otter, ayı- bear, bal porsuğu- honey badger, yunus- dolphin, aslan- lion, deve- camel, kaplan- tiger, fil- elephant, koyun- sheep, kurt- wolf, tavuk- chicken, yılan- snake olarak adlandırılmaktadır.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...