Kartpostal Ve Fotoğraf Müzayedelerin Vazgeçilmezi Pera Mezat

26 Temmuz 2017 Çarşamba, 11:35
Reklam

Tarihi değeri olan kartpostalları bulabileceğiniz bir isim olan Pera Mezat sürekli olarak kartpostal fotoğraf müzayedeleri düzenliyor.

Kartpostal,eskiden haberleşmek ya da tebrik mesajlarını göndermek için kullanılan mektuplara eklenilen ya da tek başına gönderilen dikdörtgen şeklindeki kartlara verilen isimdir. Kartpostallar eskiden özlem ve hasret kokarken şimdi ise tarih kokuyor üstelik bu koku geçmişe özlem duyanları cezbediyor. Her kırtasiyede önceden sıklıkla rastladığımız kartpostallara günümüzde çok rastlamasak da bazı koleksiyonerler tarafından sevilerek takip ediliyor. Bulunması daha olası olduğundan kolaylıkla koleksiyonu da yapılabilir ve koleksiyonunu yapanlar da oldukça çoktur. Ayrıca bu koleksiyonları biriktirmek diğer koleksiyonların aksine son derecede basit, kolay aynı zamanda da eğlencelidir. Günümüzde bile hemen hemen her yerde bulunabilecek kartpostallar kategorize edilerek de koleksiyonunun yapmak mümkündür. Kartpostalları nelerden temin edebileceğinizi bilemiyorsanız interneti kullanarak çok çeşitli kartpostallara ulaşabilirsiniz.

Pera Mezat’ta Kartpostal

Sanatı ve geçmişi sonraki nesillere aktarmayı kendine amaç haline getirmiş olan Pera Mezat Müzayedecilik Şirketi de farklı alanlardaki koleksiyonları sanat severler ile buluşturur. Bu koleksiyonların içinde ise çok sayıda kartpostal fotoğrafın yanı sıra kitap, efemera, eski para, jeton, madalya, harita ve gravür de bulundurur. Kartpostal tutkunları için de çeşitli müzayedelere ev sahipliği yapan Pera Mezat bünyesinde tarihi bir çok kartpostalları bulabilmeniz mümkündür. Aklınıza gelebilecek her tarzdaki kartpostallar müzayede şirketinde yeni sahiplerini bulmak için sergilenir. Eski şarkıcıların, film artistlerinin kartpostallarının yanı sıra, eski İstanbul temalı ya da ünlü kişiler tarafından imzalanmış olan kartpostal ve fotoğraflar da Pera Mezat ile kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Hatta tutuğunuz takımın ya da memleketinizin takımının da eski tarihli kartpostallarında rastlayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra Pera Mezat’ta kartpostallara da özel olarak çeşitli etkinlikler ve sergiler düzenleniyor. Düzenlenen müzayedeler ise bazen sadece kartpostallar adına açılırken bazen de ne çıkarsa bahtına müzayedelerinde çeşitli kartpostallara yer veriliyor. Sizin de kartpostallara karşı bir ilginiz varsa ya da bir sevdiğinize sürpriz yapacaksanız Pera Mezat internet adresine uğramalısınız.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...