Konak Nedir

27 Eylül 2018 Perşembe, 15:47
Reklam

Konak Nedir ?

Özellikle yenidoğan saç derisinde meydana geldiği sıkça görülen konak oluşumu çok büyük bir rahatsızlık olmamakla birlikte bebekte uzun süren huysuzluklara sebep olabilir. Bununla birlikte saç derisinde oluşan ve kaşıntıya sebep olan kızarıklık ve kabuklu olma durumu saçların gelişimini etkileyebilir. Konak rahatsızlığının birinci sebebi saç derisindeki yağ bezelerinin gerekenden fazla ifrazat yapmasıdır bir diğer sebep olarak da bebeklerin anne karnında aldıkları fazla hormonlar öne sürülmektedir. Konağın saçlı derinin belli bölgelerinde oluşabileceği gibi bütününü de kaplama ihtimali vardır. Konak oluşumu hijyenik bir sebebe bağlı olmadığından, bebeğin temizliğini mükemmel yapıyor olmak bile bu hastalığa yakalanmaya engel olmayabilir. Ayrıca konak, bulaşıcı bir deri hastalığı değildir. Yağ bezelerinin fazla yağ üretimi ve anne karnında alınan fazla hormonlar dışında bilinen net bir sebebi olmayan konak oluşumunun tam olarak neyden kaynaklandığı kesin olmamakla birlikte mevcut araştırmaların ulaştığı en yakın sonuçlar bu şekildedir.

Konak Belirtileri Nelerdir ?

Her bebekte farklı bölgelerde semptomları gözlenebilen konak kimi bebeklerde kafatasındaki plak ve kabuklanmalardan anlaşılabilirken kimi bebeklerde ise kulaklar, göz çevresi, burun, boyun, koltuk altı ve kasık bölgelerinde görülebilir. Bazı durumlarda beyaz ve yeşil kabuklanma görülmektedir. Bu anlamda „ Konak Nedir ? ” sorusuna çeşitli belirtilerle yanıt vermemek mümkün iken konağın sebepleri konusunda net bir şey söylemek mümkün değildir.

Bebeklerde konak önleyici şampuan

Her ne kadar bebeklerde sık görülüyor olsa da konak, önlenebilir bir rahatsızlıktır. Yenidoğan hijyeni konusunda her şeyi dört dörtlük yapıyor dahi olsanız sebebi tam olarak bilinmeyen ve yağ bezelerine bağlı gelişen bu rahatsızlığın önüne geçemeyebilirsiniz. Peki tam anlamıyla hijyeni sağlamak dışında bu hastalığın önüne geçmek için yapılacak başka ne olabilir?

Burada devreye birçok konuda olduğu gibi bitkisel çözümler giriyor. Gamma linoelik asit olarak adlandırılan, hücre gelişimine faydalı ve iltihap önleyici bir özelliğe sahip olan madde yağ bezelerinden kaynaklanan bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına oldukça gereklidir. Bu nedenle bebeklerde şampuan seçimi yapılırken eğer konak gibi deri hastalıklarının önüne geçilmek isteniyorsa şampuanın içeriğine dikkat edilmelidir. Gamma linoelik asidi ele aldığımızda hodan tohumu yağında bol miktarda bulunduğunu görebiliriz. Bu sebeple, şampuanların hangi bitkisel faydalara sahip olduğunu anlamak için içerikler konusunda bilgili olmak önemlidir. Zira deri rahatsızlıkları sadece konak ile de sınırlı değildir. Örneğin; yine bebeklerin de başına gelebilecek rahatsızlıklardan olan egzama ve cilt kuruluğu gibi hastalıkları önlemek için argan yağı kullanılabilir. Argan yağı enfeksiyon riskini azaltırken çatlaklar ve yaraların tedavisi için de besleyici bir yağdır. Bu anlamda öncelikle konak daha sonra diğer deri hastalıklarından kurtulmanın ve önüne geçmenin yolu ağırlıklı olarak bitkilerden geçmektedir.

Konak oluşumuna karşı Minidolin bebek şampuanı ?

Yukarıda değinmiş olduğumuz rahatsızlıklardan en çok karşılaşılan ve öne çıkanı olan konak önlenebilir ve tedavi edilebilir olması nedeniyle büyük bir rahatsızlık sayılmaz fakat huzursuz edici bir hastalıktır ve başka deri hastalıklarının önünü açabilir. Bu durumda konak oluşumuna karşı alınacak en güzel tedbir bu rahatsızlığın önlenmesi ve tedavisinde faydalı olan argan yağı, hodan tohumu yağı, bal özütü ( ekstraktı ) vb. maddelerden yararlanmak olmalıdır. Doğal ve hiçbir yan etkisi olmayan bu bitkisel maddeler sayesinde bebeğinizin huzurlu bir şekilde çocukluğa adım atmasını sağlayabilirsiniz.

Bunu sağlamak için Minidolin bebek şampuanından yardım almanız ise en kolay ve etkili yol olacaktır. Zira Minidolin vücut şampuanı, içerdiği hodan tohumu yağı ( Gamma linoelik asit bakımından zengin ), Argan yağı, zeytin yağı ve bal özütü ( ekstraktı ) gibi bitkisel maddeler sayesinde konak başta olmak üzere birçok deri rahatsızlığının önlenmesi ve tedavisinde kullanılabilecek bir formüle sahiptir. Bununla birlikte içeriğindeki diğer vitamin ve yağ özleri sayesinde yenidoğan saç gelişimi için de oldukça etkili olan Minidolin, saç dökülmesine karşı da önleyici etkiye sahiptir.

Eğer siz de bebebeğinizin derisinde herhangi bir rahatsızlık şüphesi taşıyor veya rahatsızlıkların oluşmasını istemiyorsanız Minidolin bebek şampuanı kullanmak akıllıca olacaktır. Bitki bazlı ve göz yakmayan formülüyle Minidolin sıradan bebek şampuanlarından ayrılarak, birçok deri hastalığına bitkisel çözümler getirirken saçları da besler ve dökülmeye karşı etkilidir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...