Lazer Epilasyon Öncesi Yapılması Gerekenler

28 Şubat 2018 Çarşamba, 11:54
Reklam

Lazer epilasyon; istenilmeyen kıl köklerine hasar verilmesi işlemidir. Işın dalgalarının kıl köklerinde tahripe sebeğ olması, tüylerden tamamiyle kurtulmanızı sağlar. İstenilmeyen tüyler, genellikle kadınların korkulu rüyasıdır. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yöntemi olsa da, en ağrısız ve kolay yöntemi, lazer epilasyondur. Tüylerden tamamen kurtulmak için lazer epilasyon öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı durumlar vardır. Gereken şartlar sağlandığında, kaç seans ve ne kadar süre lazer epilasyon olacağınızı belirleyebilirsiniz. Derinizin hassasiyetine göre farklı yöntemler ile kısa sürede istenilmeyen tüylerden kurtulmanız sağlanmaktadır. Tüm vücudunuza ve yüzünüze epilasyon uygulaması uygulatabilirsiniz. Bu tedavilerde seanslar yüz ve vücut bölgesine göre farklılık göstermektedir.

 

Lazer Epilasyon Öncesi Bunlara Dikkat Edin

 

Lazer epilasyon olmak isteyen hastaların, cildinde herhangi bir krem ya da kozmetik ürün olmaması gerekir. Özellikle, cilde yapılan kimyasal peeling gibi ürünler lazer epilasyon öncesinde cilde hasar vermektedir. Lazer epilasyon olmadan öncesinde bir uzmanla konuşarak, epilasyona hazırlık işlemleri yapılamsı gerekir. Bir ay öncesinden bronzlaşma ya da güneşe maruz kalınmamalıdır. Epilasyon öncesinde uygulanan bir ilaç varsa, 6 ay geçmeden epilasyon işlemi yaptıramazsınız. Özelliklede tüy dökücü krem, ağda gibi ürünleri uygulamamalısınız. Lazer epilasyonda kıl köklerinin yakılması için bu ürünlerin uygulanması önerilmez. Lazer epilasyonda hassas cildi olanlar ve cildinde rahatsızlığı olan hastalar, epilasyon uzmanına bu bilgiyi söylemelidir.

 

Hangi Durumlarda Lazer Epilasyon Uygulaması Yapılmaz?

 

Lazer epilasyonun uygulanabilmesi için öncesinde hastanın deri ve cilt üzerinde bir rahatsızlığı bulunmamalıdır. Özelliklede sedef hastaları ve beyaz tenli hastaların lazer epilasyon yaptırmamaları gerekir. Günümüzde yaygın olarak uygulanan tüy dökücü kremlerin kimyasalları, kıl köklerine kadar ulaşabilmektedir. Lazer epilasyon öncesi tüy dökücü krem uygulandıysa, üzerinden belirli bir zaman geçtikten sonra epilasyona başvurulmalıdır. Epilepsi hastaları, kalp pili kullananlar ve hamilelerde lazer epilasyon tedavisi uygulanmamaktadır. Tamamiyle beyaz tüylere ve ayva tüylerine sahip hastalar lazer epilasyon uygulatamazlar. Ciltde kullanılan sivilce kremi ya da devamlı olarak uygulanan kremler var ise epilasyon uygulanmamaktadır. Her ne şekilde olursa olsun, epilasyon öncesinde uzmana cildiniz hakkında gerekli olan bilgileri vermeniz gerekir.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...