Lens Kullanmaya Başlamanız İçin 5 Gerekçe

20 Ağustos 2016 Cumartesi, 16:28
Reklam

Konu gözlük takmak ya da kontakt lens kullanımı arasında bir karar vermeye geldiğinde çok sayıda insan zorlanıyor. İki seçenek de görsel kalitenizi yükseltiyor. Fakat beklentilerinize ve yaşam tarzınıza uyumlu olarak bir tercih yapmanız gerekiyor. Bu durumda dilerseniz lens takmanın kazanımlarına bir göz atalım.

1. Daha İyi Görüş Kalitesine Kavuşursunuz

Hayatınızın bir parçasıymış gibi size ayak uydurabilen kontakt lensler, her an ve her ortamda mümkün olan en kaliteli görüş sağlar. Gözlükle karşılaştırıldığında bakış açınıza göre görüntü değişim göstermez, görüş alanınızın bütününü aynı kalitede algılarsınız. Güneşin gözük camlarınızdan yansıması gibi problemler ile karşılaşmazsınız. Buğu ve ıslaklık gibi koşullardan kaynaklanan sorunlarla da karşılaşmazsınız.

2. Rahatça Hareket Edebilirsiniz

Lens takmak, gözlük kullanmaya nazaran kendinizi çok daha özgür hissettirecek. Her şeyden önce bir spor dalıyla uğraşıyorsanız ya da çok hareketliyseniz gözlük kullandığınızda kırılmaması için devamlı olarak dikkat etmeniz gerekir. Kontakt lensler, bu meseleyi yok ederek dilediğiniz gibi hareket etmenizi sağlar. Şapka, kask ve benzeri gereçler takmak da artık bir problem olmayacak.

3. Bakanlar Fark Edemez

Gözlükler işlevsel olmasına rağmen devamlı olarak görüntünüzün bir parçası haline gelir. Bu her zaman çok şık bir görüntü değildir. Bununla karşılaştırdığımızda kontakt lenslerin varlığı kolayca fark edilmez. Bilhassa makyaj yapmayı sevenler için büyük kolaylık sağlar. Önemli detaylara önem verdiğinizde kontakt lens kullanırken makyaj yapmanızda herhangi bir sorun yok.

4. Gözlerinizi Güneşten Korursunuz

ACUVUE® gibi kaliteyi her şeyden önde tutan firmalar UV emici kontakt lensler ile gözlerinize güneş ışınlarının süzülmeden girmesini önleme özelliğine sahiptir. Kontakt lens kullanmakta olduğunuz için dilediğiniz güneş gözlüğünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece hem gözlerinizi korur hem de tarzınızı yansıtabilirsiniz.

5. Farklı Gereksinimlere Hitap Eden Ürünler Bulabilirsiniz

Hızla gelişmekte olan kontakt lens pazarının önde gelen firmalarından biri olan Acuvue farklı özelliklere sahip çeşitleriyle hayatı kolaylaştırmayı hedefler. Gözlerinizde uzun zaman kalsa dahi soruna yol açmayan bu kontakt lensler sizi her zaman rahat ettirir. Johnson & Johnson kalitesiyle üretilen ve farklı ihtiyaçlara karşılık veren kontakt lensler, gözlerinizin sağlıklı ve rahat hissetmesine yardımcı olur.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...