Liposuction ile muhteşem bir görünüm

04 Haziran 2015 Perşembe, 15:26
Reklam

Günümüzde vücuduna ve sağlığına önem verenlerin sayısı oldukça arttı. Spor yapmanın yanı sıra kişiler kilolarından kurtulmak için bazı operasyonları tercih ederek hızlı olarak kilo vermeye yöneliyor. Liposuction yöntemi de bunlardan bir tanesidir. Peki liposuction nedir?

Liposuction, Türkçe anlamı yağ aldırmadır. Liposuction kilo verme ameliyatı değil vücut şekillendirme için yapılan bir operasyondur. Vücudun belli yerlerinde oluşan yağların operasyon yöntemiyle temizlenmesi işlemidir. Basen, bel yanları, göbek, diz içi, bacaklar, sırt ve çene altı gibi belirli bölgelerinde biriken yağların özel yöntemlerle uygulanmasıdır. Liposuction diğer bir adıyla yağ alma ameliyatıdır. Bu ameliyatta amaç vücutta oluşan fazlalıkların alınmasıyla düzgün bir görüntü elde etmektir.

 

Liposuction kimler yaptırabilir?

  • Spor yapılmasına rağmen basen, bel, karın gibi belirli bölgelerdeki fazlalıkları olanlar,
  • Liposuction ameliyatı, kilosu normal ya da normalden biraz fazla olmasına rağmen vücudunun belirli bölgesinde aşırı yağ toplanması meydana gelen kişiler,
  • Yeni doğum yapmış anneler (doğumdan sonraki birinci yılın sonu uygundur)
  • Kilosu normal ağırlığında olanlar,
  • Derisinde çatlak gerçekleşmemiş olanlar,
  • Derisinde sarkma ve deforme olmayanlar,
  • Kilosu 6 ay veya daha uzun süredir sabit olanlar
  • Karın, bel, iç ve dış uyluklar, kollar, dizler ve boyun gibi diyet ve egzersize dirençli bölgelerdeki yağ birikimlerinin alınmasını isteyenler.

 

Liposuction Operasyonu

Liposuction yapılacak bölge operasyondan hemen önce özel kalemlerle işaretlenir. Ameliyata alınan hasta üzerinde yapılan kalemle çizilen bölgelerden yağlar alınır. Bir seansta 3 ya da 4 kilo yağ alınabilir. Çıkartılan yağlar saf yağlardır. Bu yağlar kişinin 5-6 kilosuna denktir. Aynı seansta birden çok bölgeden yağ alma işlemi uygulanabilir. Örneğin; karından yağ alınırken mide, basen ve bacaklardan da fazla yağlar alınabilir. Yağ alınacak bölgeye uygulanan özel serumla yağlar eritilerek temizlenir. Hastaların çoğunda tek seans yeterli olur. Ameliyatta farklı bölgelerden 4 kilodan fazla yağ alınması gerekiyorsa bu işlem aynı hafta içerisinde yapılabilir. Fakat aynı bölgeden 4 kilodan fazla yağ alınması gerekiyorsa yaklaşık 40 gün beklemek gerekir.

Daha fazla bilgi için http://www.drtamersakrak.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...