Lohusa ve Hamileler İçin Elbise Modelleri

26 Kasım 2020 Perşembe, 09:48
Reklam

Hamileliğin üçüncü ayından son günün kadar ve doğumdan sonraki altı haftalık zaman zarfı boyunca hayatınızın tatlı telaşlarla geçen ve belki de hayatınızın en yorucu, uzun ve zahmetli yolunu kat etmiş olacaksınız. Küçük yavrunuz rahminize düştüğü andan itibaren bir anne adayısınız ve kırk haftanın sonunda bebeğinizi kucağınıza aldığınızda aslında her şey daha yeni başlıyor olacak. Lohusalık dönemi de emzirmeyle beraber zor bir süreç haline gelebiliyor. Birçok anne kendini bebeği için yetersiz hissedip moralini bozabiliyor ve ağır depresyonlar geçirebiliyor. Bebeğinizi düşünüyorsanız öncelikle kendi ruh ve beden sağlığınızı önemsemelisiniz. Elbette ki bebeğinizi nasıl beslediğiniz, nasıl giydirdiğiniz, uyku düzeni her şeyi çok dikkatle kontrol edilmeli. Ancak unutulmamalıdır ki bebeğinizle en çok temas halinde olacak olan sizsiniz. Bu nedenle kendi beslenmeniz, sağlıklı bir psikolojiye ve iyi bir ruh haline sahip olmanız, giydiğiniz kıyafetler oldukça önemli.

Hamile giyimde şıklık

Kadınlar kendilerini hamilelikte aldıkları fazla kilolar dolayısıyla çirkin hissedebilirler. Hormonların değişimiyle beraber vücutta başka değişimler de gözlemlenebilir ve çiçeği burnunda anneler kendilerini eskisi kadar güzel hissetmeyebilirler. Doğumdan sonra toparlanmak uzun bir süre alabilir. Hemen moral bozmanıza gerek yok. Her halinizle güzel olduğunuzu aklınızdan çıkarmayın. Bu laf olsun diye söylenmiş bir şey değil. Vücudunuzu iyi tanıdığınız takdirde her döneminizde güzel görünmeniz mümkündür. Böylelikle hamile pijama içerisinde bile çekici görünebilirsiniz.

Hamileliğin kadınlara güzellik getirdiği anlayışı kesinlikle doğrudur. Kadınlık hormonları arttığı için hamile kadınlar güzelleşir. Vücutta değişimler görülebilir ancak bu değişimleri lehinizde kullanmanız mümkün. Örneğin karnınızın boyutuna göre ayarlanarak dikilmiş hamile gecelik modelleri ile karnınızdaki bebeğinizi rahat ettirirken siz de aynı zamanda çok güzel görünebilirsiniz. Ev giyim ürünleri içinde bile zarafeti sağlamak olanaklıdır.

İlk şartımız tabii ki rahatlıktan yana kıyafetler seçmektir. Bebeğinizi rahat emzirmek ve kolay hareket edebilmek için rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Lohusa döneminde akıntı ve kanamalarınız olabileceği için iç çamaşırları da oldukça önemlidir. Cildinizi tahriş etmeyen hijyenik çamaşırlar seçmelisiniz. Bu dönemde rahat hareket edebilmek adına lohusa pijama takımları tercih edilmelidir. Çünkü lohusa döneminde sizi en çok rahat ettirecek olan kıyafet çeşidi pijamalardır.

Doğal ürünleri tercih edin

Burada doğal ürünleri tercih edin diyerek ifade etmek istediğimiz aslında doğal kumaşları tercih etmeniz gerektiğidir. Seçtiğiniz hamile ve lohusa giyim ürünlerinin sizi terletmemesi ve cildinizi tahriş etmemesi gerekmektedir. Sentetik, yapay kumaşları tercih ederseniz hem kendi vücudunuza hem de bebeğinizin vücuduna zarar verebilirsiniz.

Bir diğer unsur da kıyafetlerinizin belinizi sıkmamasıdır. Karın bölgeniz bu dönemde vücudunuzda en fazla değişen bölümdür. Karın bölgenizi rahat ettirebileceğiniz bol kesim rahat kıyafetler giymelisiniz. Boydan giyeceğiniz tek parça uzun, kısa ya da ara boy tek parça elbise modelleri sizi bu konuda rahat ettirmeye yetecektir. Daha Detaylı bilgi için sitemizi ziyaret ederek, Bilgi alabilirsiniz.

www.lohusahamile.com

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...