Meme Estetiği Operasyonları

01 Nisan 2016 Cuma, 00:46
Reklam

Göğüs büyütme ameliyatları daha dolgun görünümlü göğüslere sahip olabilmek adına veya doğum ve kilo kayıplarının ardından göğüs boyutunda yaşanan küçülmeleri düzeltmek amacıyla yapılan estetik işlemleridir.

Meme Estetiği ameliyatı ile elde edebileceğiniz faktörler;

  • Göğüslerinizin gerçek anlamda dolgunluğunu artırmak,
  • Kendinize olan güveninizin artmasını sağlamak,
  • Genel görünümünüzün daha orantılı hale gelmesini sağlamak.

Göğüs estetiği ayrıca ciddi anlamda sarkık göğüsleri düzeltemeyebilir. Sadece göğüslerin daha dik ve dolgun görünmesini sağlar. Meme büyütme ameliyatı ile birlikte göğüs dikleştirme ameliyatının da olması gerekir. Dikleştirme uygulamaları daha çok göğüs büyütme ameliyatı ile aynı anda yapılabilmektedir.

Meme Estetiği ile ilgili kendinize uygun olup olmadığını anlamanız bazı koşullarla anlaşılabilir ve bu koşullar da aşağıdaki gibidir;

  • Fiziksel olarak sağlıklıysanız tercih edebilirsiniz.
  • Gerçekçi beklentilere sahip olanların tercih etmesi uygundur.
  • Göğüslerinizin gerçekten küçük olması sizi rahatsız ediyorsa tercih edebilirsiniz.
  • Göğüslerin şekil ve hacim kaybından yakınıyorsanız tercih edebilirsiniz.
  • Göğüslerinizden birinin ya da ikisinin gelişimini tamamlamadığı durumlarda tercih edebilirsiniz.

Günümüzde meme cerrahisi gerçek anlamda gelişmiştir ve bir süreç gerektirir. Birkaç seansta ameliyat uygulamalarıyla birlikte onarım işlemleri de yapılabilmektedir. Uygulamalarda protetik ve otojen onarımlar yapılır. Proteik uygulamalarda dokuların genişlemesi için yapılan işlemler ve protez işlemleri ilk sıradayken, otojen uygulamalarında ise vücuttan alınan dokularla onarım yapılır. Memelerin onarımı yapıldıktan sonra bir takım toplama ve küçültme cerrahisi de uygulanır. Son aşamada da meme ucunun renkli kısmı onarılır ve daha çok lokal anestezi altında yapılabilmektedir.

Meme büyütme ameliyatlarında anestezi uygulamalarından sonra gerekli ilaçlar hastaya verilir. Damar içinden sakinleştirici ya da genel anestezi yapılabilmektedir. Daha sonra ameliyat bölgesinde kesi açılır. Bu kesiler memenin alt kenar çizgisi, koltuk altı ve meme başı alt kenarından açılan kesilerle yapılır.

Meme estetik ameliyatlarında meme protezi seçimi de önemlidir. Eğer göğüs büyütmek istiyorsanız bu konuda vücut tipinize göre ve deri elastikiyetinize göre tercih etmeniz gerekiyor. Zaten uzman cerrah sizlere bu konuda tüm bilgilerini sunacaktır. Meme cerrahisi günümüzde gerçek anlamda gelişmiş ve gelişmeye devam eden bir tıp dalından sadece biridir.

Kaynak : http://www.drtamersakrak.com/meme-buyutme.html

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...