Osmanlı’dan Kalan Miras Tesettür Yeniden Canlanıyor

26 Eylül 2017 Salı, 16:05
Reklam

Tesettür giyim denildiği zaman, Osmanlı kıyafetleri akla gelmektedir. Günümüzde tesettürde yapılan köklü çalışmalar ve etkileyici modeller, bu modanın yeniden canlanmasına ve yeniden, eski şaşalı günlerine dönmesine neden olmuştur. Tesettürde önemli olan eller, ayaklar ve yüz hariç bütün vücudun kapanması, bu modanın temelini oluşturuyor. Başörtüsü, tesettür giyim modasında, vazgeçilmez unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Ferace, tunik, kap, kaban, başörtüsü, tesettürlü pantolon, tesettürlü eşofman, kombin ve benzeri birçok tesettür giyim ürünü, birçok yeni modelle üretilmektedir. Özel dantelli, düğmeli, fermuarlı ve yakalı özel modeller, bu modada büyük ilgi görüyor.

 

Online Sitelere Büyük İlgi

Çarşı, pazar gezerek, bir kaç modele bakım, elbise beğenme devri bitti. Özellikle tesettürlü giyim modelleri ile ünlenen online sitelerde, her yıl yeni modeller çıkıyor. Bu modelleri sipariş etmek, kargo kolaylıklarından faydalanmak, şimdi çok daha kolay… Bir tuşla satın alıp, bir dokunuşla kargoya veriyorsunuz. Üstelin binlerce modeli, sıcaktan veya soğuktan etkilenmeden oturduğunuz yerden sipariş ediyorsunuz. Teknolojinin tesettür giyime olan büyük katkısı var. Bayanlar evlerinden, binlerce modeli, mankenlerin üzerinde beğeniyor. Son dakika kampanya indirimleri de cabası. Hiç bir yerde bulamayacağınız kampanya fiyatları, sadece online sitelerde. Bu sitelerdeki kampanya fiyatları, çok ama çok ucuz. Hesaplı olmasının yanında, en çok tercih edilen ürünler içerisinde yer alması, tesettür giyime olan ilginin fazla olduğunu gösteriyor.

 

Dört Mevsim Tercih Yapabilirsiniz

Yaz olsun, kış olsun, her mevsim, tesettür giyim modellerini tercih edebilirsiniz. Bu tesettür modellerini, renk ve desen tercihi ile kısa zamanda tercih sipariş edebilirsiniz. Kışlık olan ve kaşe gibi kumaşlardan üretilen tesettür kıyafetler, her mevsim evinize geliyor. Yaz aylarındaki sıcak havaya uyumlu olarak üretilen ve tesettür severlerin sıcaktan etkilenmesini önleyen modeller, yaz ayları girmeden bitiyor. Kampanyalı ürünler, özel ürünler, indirimdeki ürünler ve favori ürünler, tesettür giyime özel olan online sitelerde, en popüler bölümlerdir. Özellikle indirimli ürünler butonu çöküyor. Siteye her giren, indirimli kategorisini gözden geçiriyor. Bütün renk tonlarında üretilen tesettür giyim modellerinde, en çok tercih edilen renklerde tercih yapılıyor. Bu tercihlerin başarılı olması için, size en uygun modelleri, inceden inceye analiz edebilirsiniz.

 

 

 Her Yaştan Tesettür Sever İçin Etkileyici Modeller Var

 

Yediden yetmişe, her yaş ve beden için, tesettürlü giysiler üretilmektedir. On binlerce modeli, aynı anda, internetten analiz edip, anında sipariş edebiliyorsunuz. Osmanlı dedelerimizden ve ninelerimizden kalan tesettür, Avrupa giyim tarzına göre, binlerce yıllık geçmişe sahip. Çarpık Avrupa tarzına göre, bizim tesettür giyim modamız, kendine özgü değişmez bir tarza sahiptir. Sınırları ve kuralları olan tesettür giyim, binlerce yıldır bu topraklarda yaşamaya devam ediyor. Bu tarihi sermayeye sahip çıkmak için, tesettür giyim modellerini tercih ederek giyinmeliyiz. Başörtüsü, şal ve benzeri giysiler, tesettürlü giyimin temelini oluşturan en önemli modellerdir. Mini etek veya yırtık kotla değil, pardesü, kap, kaban ve ferace gibi ürünlerle takım olan başörtüsü, tesettür giyim modasının takım anlayışının vazgeçilmez unsuru olarak kabul ediliyor.

 

Yüzyıllara sığmayan geçmişi ile tesettüre olan ilgi, özellikle gençler arasında, gittikçe yayılmaya devam ediyor. İbadette tesettürlü olunması zorunlu olduğu için, tesettürlü giyinenler, ibadet yaparken zorluk çekmiyor. Hac ve umreye özel tesettür giysileri de, bu kutsal vazifeye özel olarak üretiliyor. Şiddetli sıcaklara karşı, sağlığınızı koruyacak şekilde üretilen bu ürünler, tesettür giyim modası içerisinde değerlendirilen ürünler içerisindedir. Deri, dantel, düğme ve cep gibi ayrıntılarla oluşturulan göz kamaştırıcı yüzlerce model ile sizleri bekliyor.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...