Regl Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

25 Mayıs 2018 Cuma, 11:51
Reklam

Regl ağrısı, kadınların regl dönemlerinde yaşadıkları sancılar olarak nitelendirilebilir. Regl bildiğiniz üzere sancılı geçen bir dönemdir ve süreç halinde devam eder. Bu günlerde sancınızı hafifletmek ve kendinizi daha iyi hissetmek için birtakım ürünler deneyebilirsiniz. www.kadinso.com olarak sizler için bunu derledik ve bir metin hazırladık.

 

Hangi Gıdalar Regl İçin Faydalı?

 

Regl için faydalı yiyecekler denilince akla birçok ürünün geldiğini söylemek mümkün. Bu dönemde ağrılarınızı en aza indirmek ve uygun gıdalar tüketmek için, siz de bitkisel kaynaklı ürünleri deneyebilirsiniz. Özellikle doktorunuza danışarak aktarlardan satın alacağınız bitkisel çaylar, bu dönemi hafifletmeye yardımcı olabilir. Bunun dışında lifli gıdalar yemek ve bünyeyi rahatlatacak ürünler kullanmak da tercih edebilecekleriniz arasında yer alıyor.

 

 

Regl Döneminde Neler Tüketebilirim?

 

Regl döneminde tüketebileceğiniz pek çok ürün bulunuyor. Kekik ise bunlardan yalnızca bir tanesi. Gerçekten son derece yararlı bir bitki olan kekik, regl döneminde tükettiğinizde ağrılarınızı azaltan ve bu dönemi rahat geçirmenize yardımcı olacak bir bitkidir. Kendisini çiğden tüketebileceğiniz gibi genelde kaynatılıp çay olarak içildiğinde daha çok etkisini göstermektedir.

 

Nane Limon: Sanıyoruz ki nane limonun iyi gelmediği tek bir hastalık yok. Regl döneminde de nane limon içebilir, bu dönemi rahat bir şekilde geçirebilirsiniz. Regl dönemi süresince bunun gibi pek çok gıda denemek mümkündür. Nane limon kaynatılıp içildiğinde sindirim ve boşaltım sisteminize doğrudan rahatlatıcı bir etki yapar. Sıcak olarak tüketildiğinde ağrınızın hafiflemesine yardımcı olur. Siz de nane limon tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

 

Regl döneminde tercih edebileceğiniz bu ürünler, daha iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Regl için faydalı yiyecekler ve daha fazlası için siz de internet sitemizi takip edebilirsiniz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...