Saç Ekiminde Gelinen Son Nokta: FUE

21 Nisan 2018 Cumartesi, 11:01
Reklam

Ülkemizde özellikle erkeklerin belirli bir yaştan sonra genetik faktörlere bağlı olarak yaşadıkları saç kaybı artık tölere edilebilen bir duruma dönüştü. Çünkü uygulanan yepyeni teknikler sayesinde saç ekimi gayet konforlu ve hızlı bir şekilde yapılabilen bir işlem haline geldi. Bu uygulamada gelinen son nokta ise FUE adını taşıyor.

Mikromotor ve bu cihaza özel geliştirilmiş ince uçlar yardımı ile işlemin hızlı ve etkin bir şekilde tamamlanması mümkün olabiliyor. Günümüzde tüm dünyada uygulanan en yeni teknik olan FUE saç ekimi işleminden sadece erkekler değil, kadınlar da faydalanabiliyor. Üstelik herhangi bir yaş sınırı da yok! Dileyen herkes, her yaşta bu işlemi yaptırarak sık ve dolgun saç görünümüne yeniden kavuşabiliyor.

FUE Tekniğinin Özelliği Nedir?

Bu tekniğin özelliği greft yani kıl köklerinin tek bir seansta oldukça fazla sayıda alınabilmesidir. Eski tekniklerde mikromotor kullanılmıyor ve dolayısıyla tek seansta maksimum 800 greft alınabiliyor. Oysa FUE saç ekimi yönteminde alınan greft sayısı 5 bini bulabiliyor. Dolayısıyla aynı gün içerisinde 12 bine ulaşabilen bir saç kökünün nakledilmesi de mümkün hale geliyor.

Saçlı derinin sadece tepe bölümünde saç kaybı yaşamış olan kişiler bu işlem için yaklaşık 9 saatlerini ayırdıklarında, tek bir günde uygulamanın tamamlanması mümkün oluyor. Ancak elbette bu işlemin en belirgin neticelerini görmek için minimum 9 ay beklemek gerekiyor. Çünkü ekim işleminde nakledilen saçlar, hangi teknik kullanılırsa kullanılsın, dökülüyor. Sonrasında köklerden asıl saçlar çıkmaya başlıyor. BU saçların çıkması ve uzaması gibi geçmesi gereken süre ise 9 ayı bulabiliyor.

Saç Ekimi İçin İdeal Mevsim Yaz!

Bu 9 aylık sürecin daha kısa olmasını sağlamak için de işlemin yaz mevsiminde yaptırılması yeterli oluyor. Yaz aylarında saçlar daha hızlı uzadığından neticeyi görmek için daha az beklemek yeterli oluyor. Bu arada www.songulalci.com gibi profesyonel kliniklerde işlemin yaptırılması da elbette önem taşıyor. Amatör adreslerde yaptırılan işlemlerden en verimli sonucu almak oldukça güç… Saç ekiminde mutlaka deneyimli ve profesyonel kliniklerin tercih edilmesi, işlemin sonucundaki başarıyı da etkiliyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...