Süt Arttırıcılar

25 Kasım 2012 Pazar, 04:53
Reklam
Humana Still-Tee Anne Sütü Artıran Çay 200 gr

 • Sütü yetersiz olan annelerin laktasyon dönemi boyunca salgıladıkları süt miktarını arttırır, ayrıca emzirme döneminde artan sıvı ihtiyacını giderir.
 • Humana Still-Tee””nin içeriğinde bulunan bitkiler, yüzyıllardan beri anne sütünü arttırıcı özelliklerinden dolayı kullanılan galaktogoglardır.
 • Humana Stil-Tee Emzirme Çayı””nın içeriğinde bulunan bitkiler, hipofiz ve süt bezlerini uyararak prolaktin ve oksitosin hormonlarının salgılanmasını sağlar. Bu sayede, anne sütü üretimi hızlanır ve miktarı artar.

Hazırlanışı :

 • 200 ml (1 su bardağı) suya tepeleme 2 tatlı kaşığı (yaklaşık 9 g) Humana Stil-Tee konulup karıştırılarak hazırlanır.
 • İsteğe bağlı olarak sıcak, ılık veya soğuk içilebilir. Günde 3-4 kez tüketilmesi tavsiye edilir.

İçindekiler :

 • Hibiscus : 2,6 g
 • Fennel Extract : 0,2 g
 • Fennel Oil : 0,02 g
 • Roobios : 0,2 g
 • Verbena Herb : 0,2 g
 • Raspberry Leaves : 0,2 g
 • Fenugreek : 0,1 g
 • Goat””s Rue Herb : 0,1 g
 • Sucrose : 91,5 g
 • Maltodextrin : 4,4 g
 • Vitamin C : 0,5 g
Hibiscus (2,6 g) : İçeriğinde bulunan amber çiçeği özü; süt bezlerini uyararak prolaktin hormonunun salgılanmasını sağlar. Diğer olumlu etkileri ise mide ve bağırsak düzenleyici etkisi ile göğsü yumuşatmasıdır.Fennel (0,2 g) : Özellikle bebek ve çocuklarda gelişmemiş gastro-intestinal sistemden kaynaklanan hassasiyetler ve sindirim problemlerinin başında gelen gaza bağlı krampların hafifletilmesi ve ortadan kaldırılmasındaki güçlü etkisi bilinmektedir. Rezene aynı zamanda anne sütünü arttırıcı bir galaktogogdur. Solunum sistemi hastalıklarına karşı da etkilidir.Roobios (0,2 g) : İçeriğinde emziren annenin ihtiyaç duyduğu, demir, çinko, bakır, kalsiyum, potasyum, flor, magnezyum gibi çok önemli mineralleri ve eser elementleri bulundurur. Uykusuzluk, yüksek tansiyon, iritasyon ve baş ağrısının tedavisinde uzun yıllardır başarı ile kullanılmaktadır.Verbena Herb (0,2 g) : Hipofiz bezinden prolaktin ve oksitosin hormonlarının salgılanmasını sağlar. Nane ve portakal çiçeği gibi ferahlatıcı, stres gidericidir. Güçlü bir antioksidant özelliğe sahiptir. Ayrıca karaciğer rahatsızlıkları, kramplar, sindirim sorunları gibi durumlarda kullanılır. Önemli bir galaktogogdur.

Raspberry Leaves; (0,2 g) : İmmün sistemi güçlendirmesinin yanı sıra anne sütünü arttırıcı etkileri eskiden beri bilinen bir galaktogogdur. A, B, C, E vitaminleri ve kalsiyum, demir, fosfor, potasyum minarelerince zengindir.

Fenugreek (0,1 g) :
Yüzyıllardır bilinen en önemli galaktogogdur. Uzmanlar tarafından eski çağlardan beri bu olumlu etkilerinden ötürü emziren annelere günde 2-3 bardak çemen otu çayı almaları önerilmektedir. Ayrıca bebek ve çocuklarda gaza bağlı olarak mide-bağırsak sistemindeki krampların hafifletilmesine yardımcı olur. C vitamini, A vitamini, kalsiyum, niasin ile fosfor, magnezyum, demir, çinko, selenyum, mangan, potasyum, fosfor ve kobalt minerallerden zengindir.

Goat””s Rue Herb (0,1 g) : En önemli özelliği yüzyıllardır anne sütünü arttıran bir galaktogog olmasıdır. Keçi sedefi otundan; gastrointestinal sorunların giderilmesi, kan şekerini düzenlenmesinden ötürü diabet tedavisi , antioksidant olarak olumlu etkileri ve diüretik olarak kullanılması gibi pek çok alanda faydalanılmaktadır. Zayıflama ve form tutmada da sık başvurulan bir bitkidir.

Vitamin C (0,5 g) : Emzirmekte olan annenin kemik, diş ve cilt gelişimi için C vitamini çok elzemdir. Bu vitamin insan vücudunda sentezlenemez, ayrıca C vitaminin E Vitamini ve Beta karoten ile birlikte antioksidant olarak bilinen üç önemli maddeden birisidir. İmmün sistemi güçlendirici ve demir ile yağ emilimini düzenleyici rol oynar.

Promalt Anne Sütü Artırıcı İçecek 330 mlPromalt içeceğinin iÇindekiler:Niasin (B3)-2.7 mg
Beyin ve sinir sisteminin düzenli çalışmasına yardım eder. Hücrelerin oksijeni kullanabilmeleri içingereklidir. Kan dolaşımını düzenler ve destekler.
Deri dokusunun sağlıklı gelişmesinde etkilidir ve santral sinir sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Hafızanın ileri fonksiyonlarının denetlemesinde aktif rol oynar.
Midede sindirimin temel taşları olan asitlerin üretimini sağlar.
Yağ ve karbonhidrat gibi besin öğelerinin vücutta kullanılmasını sağlar.Pantotenik asit (B5)-0.9 mg
B5 vitamininin antikor yapımında temel işlevi vardır. Karbonhidrat, protein ve yağın parçalanıp enerjiye dönüşmesinde aktif görev alır.
Suda eriyen ve vücutta depolanamayan bir vitamindir. Alyuvar üretimi içingereklidir. Karaciğeri korur.
Mide bağırsak sisteminin normal çalışmasına etki eder, kabızlık sorununun giderilmesine yardımcıdır.
Yiyeceklerin enerjiye dönüştürülmesine yardım eder.

Vitamin B6 (Pyridoxine) -0.3 mg
Kalp dokusunu güçlendirir ve korur. Vücutta diğer birçok vitaminden daha fazla hayati fonksiyonları destekleyici rol oynar ve çok sayıda enzimin oluşumunda temel yapı taşıdır.
Ağrıya karşı duyarlılığı, uyku düzenini ve ruh durumunu etkileyen serotonin adlı maddenin yapımında etkilidir.
Bağışıklılık sistemini güçlendirir. Vücudumuz hemoglobin üretimi içinB6 vitaminine ihtiyaç duyar.
B6 vitamini aynı zamanda hemoglobinin oksijen taşıma kapasitesini arttırır. Diş ve dişeti sağlığının korunması içinönemlidir.

Folik asit (B9) – 30 ug
Vücuttaki tüm biyolojik olaylarda yer alan folik asit, kalp ve damar hastalıkları risk oluşumunu önlediği gibi kan hücrelerinin yapımı, çoğalması ve bağışıklık sisteminde antikorların oluşması içingereklidir.
Amino asit, protein ve sinir sistemi iletisinde kullanılan bazı iletken maddelerin yapımında rol alır.
Büyümeyi sağladığı gibi bebeklerin sinir sisteminin gelişimi içinde oldukça önemlidir.

Vitamin B12 ( Siyanokobalamin ) – 0.15 ug
Alyuvarların oluşumunda folik asitle birlikte çalışır ve kansızlığa karşı destekleyicidir.
Hafızayı ve konsantrasyonu da geliştirmeye yardım etmesi ve rahat bir uyku sağlaması b12 vitamininin temel faydaları arasındadır.
Özellikle sinir hücrelerinin büyümesi ve tüm hücrelerin tamirinde önemli rol oynamaktadır.
Sinir iletilerini kolaylaştırır.

Biotin (B7) – 0.0225 mg
Yağ asitlerinin yapılması ve hücre gelişimi içinmutlaka gereklidir.
Yağ metabolizmasına etkili olan biotin, yağ üretimi ve yağ asitlerinin yapılması içingerekli olduğu gibi DNA ve RNA yapımında da önemli rol oynar.

Vitamin B2 (Riboflavin) – 0.24 mg
Vücudumuzdaki karbonhidrat protein ve yağların kullanılmasını ve enerji üretimini kolaylaştırır.
Sağlıklı bir sinir sistemi içingereklidir.
B2 vitamininin yeterli düzeyde olmaması bağışıklık sistemindeki T hücelerinin sayısında düşüklüğe sebep olur.
Hücrelerin gelişmesine ve solunumuna etki ederek oksijeni daha iyi kullanmasını sağlar. Vücuttaki asit oranını düzenler.
Solunum sisteminin çalışmasına yardımcı olur.

Tiamin (B1) – 0.21 mg
Beyin ve sinir sistemindeki pek çok hayati fonksiyonun yürütülmesinde görev alan önemli bir vitamindir.
Sağlıklı bir kan dolaşımı içingereken kan hücrelerinin yapımında kullanılır.

Fonksiyonları:
Malt içeceği annenin sıvı ihtiyacında gerekse süt miktarını arttırma amacıyla gerekse enerji ve diğer besin ihtiyaçlarının karşılanmasında tavsiye edilmektedir.
Malt içeceği protein içermesi ve başta sinir sistemi olmak üzere sağladığı olumlu etki ile enerji verdiği bilinmektedir.
Uzmanlar Malt maddesinin içerik özelliği bakımından emzirme süresince annenin süt miktarını arttırıcı özelliği olduğunu belirtmektedirler.

Kullanımı:

Günde en az bir adet tüketilmesi gerekmekte olup tok veya aç karnına yemek öncesi öğünlere bölerekte kullanılabilir.
Soğuk içilmesi önerilmektedir.

Markanın Ait Olduğu Ülke: Türkiye
Üretim Yeri: Türkiye

Milupa Still-Tee 40 gr (Emziren Anne Çayı)

 • Türkiyede ilk emziren anne, poşet çayı milupa still-tee hem damak tadınıza hitap ediyor hem de sütünüzün artmasına yardımcı oluyor.
 • %100 bitkisel içeriği ile anne sütünü arttırmaya yardımcıdır.
 • Kilo aldırmaz, şeker içermeyen formülü ile sadece bir kaloridir.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...