Tüp Bebek Fiyatları

21 Ekim 2014 Salı, 14:11
Reklam

Bir çok hasta, tüp bebek merkezleri ile ilgili detaylı bilgi almadan önce merkezlerin, tüp bebek fiyatlarını araştırmaktadır. Tüp bebek fiyatları hem hastadan hastaya; hem de tüp bebek merkezinden tüp bebek merkezine farklılık göstermektedir. Bir çok uzman tüp bebek doktoru ya da tüp bebek merkezi, web sitesinde bu fiyatları ortalama değerler olarak yayınlamaktadır.

Tüp bebek tedavisi görecek hastaların öncelikle iyi bir tüp bebek uzmanına görünmeleri ve yapılacak tedavi ve uygulanabilecek yardımcı üreme teknikleri hakkında bilgi almaları gerekir. 2014 yılına ait tüp bebek fiyatı 1500€ + ilaçlar 400€ yani toplamda 1900 € olarak hesaplanıp, bu işlemler sonucunda kesin gebelik elde edeceği düşünülmemelidir. Bunlar tamamen 2014 yılına ait ortalama tüp bebek fiyatlarıdır. Kimi hasta ilaçlara karşı duyarlı, kimi hasta yeterli yumurta rezervine sahiptir. Bu gibi durumlarda ilaçsız tüp bebek uygulaması ya da tüp bebek işlemi yerine aşılama (IUI) işlemi tercih edilebilir.
Bunun dışında yaşı ilerlemiş hastalar için de arka arkaya denemelerde bulunmaları ve bunun için 3’lü, 4’lü tüp bebek deneme paketleri almaları önerilebilir. Çünkü bu hastaların yumurta rezervleri az olduğundan, vakit kaybetmeden deneme yapılmalı ve hatta elde edilen ama transfer edilmeyen sağlıklı embriyolar dondurularak saklanması önerilebilir. Bu sayede bu embriyolar bir sonraki denemelerde kullanılır. Hal böyle olunca da embriyo dondurma, embriyo çözme ve tekrardan embriyo transfer işlemleri için ayrı ücretler hastaya yansıtılabilir.

Yukarıda anlatılanlar anne adayları için geçerli olan ve tüp bebek fiyatını etkileyecek olan söz konusu durumlardan bazılarıdır. İşin diğer tarafında yani baba adayının da çeşitli işlemlerden geçmesi gerekebilir. Yeterli sperm sayısı olmayan, ya da sperm kalitesi iyi olmayan baba adaylarının testisinden doku alma yöntemi ile (tese, mikro tese, tesa, pesa gibi operasyonlar) alınan örnekte sağlıklı sperm araması yapılabilir. Ayrıca sağlıklı sperm seçimi için IMSI işlemi yapılması gerekebilir. Bunlar da tüp bebek fiyatını etkileyecek faktörlerdir.
Tüp bebek işleminde mikroenjeksiyon (ICSI) uygulaması da özellikle erkek faktörüne bağlı kısırlıkta devrim yaratmıştır. Bir çok tüp bebek merkezi denemelerde direkt olarak bu uygulamayı yapsa da, kimi merkez de klasik tüp bebek yöntemini uygulamaktadır. Mikroenjeksiyon yöntemi de merkezlerin uyguladığı fiyat politikalarına göre tüp bebek işlemine dahil ya da hariç olabilir.

Yukarıda yer alan bilgiler tüp bebek fiyatını kabaca etkileyen faktörlerdir. Size yapılacak tüp bebek tedavisi için mutlaka uzman hekimle görüştükten sonra size uygulanması gereken tüp bebek tedavisi ve yardımcı üreme tekniklerinin fiyatlarını öğrenmenizde fayda vardır.

Aşağıda tüp bebek merkezlerine ait 2014 yılı tüp bebek fiyatları yer almaktadır. Bu fiyatlar ortalama olup merkezden merkeze değişiklik göstermektedir.

Klasik tüp bebek işlemi fiyatı 1500 €
ICSI mikroenjeksiyon işlemi ile tüp bebek tedavisi fiyatı 1800 €
IMSI yöntemi ile sperm seçimi fiyatı 200 €
Micro Tese yöntemi ile sperm arama fiyatı 400 €
Sperm donasyonu ile tüp bebek işlemi fiyatı 3400 €
Yumurta donasyonu ile tüp bebek işlemi fiyatı 4400 €
Embriyo donasyonu ile tüp bebek işlemi fiyatı 6000 €

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...