Yüz Estetiği İle Neler Düzeltilebilir?

03 Ağustos 2015 Pazartesi, 14:54
Reklam

Yüz estetik operasyonu ile yüzde bulunan yapısal bozukluklar düzeltilebilir. Yüzde bulunan bölgelere istenilmesi durumunda müdahale edilerek daha farklı ve estetik yapılara kavuşturulabilir. Burun estetiği ameliyatı sıkça yapılan ve iyi sonuçlar veren estetik bir operasyondur. Hasta burun estetiği ameliyatı sonrasında olacak olan burun yapısına ancak altı ay sonra kavuşur. Ameliyat sonrasında şişlik ve gözaltında morluklar olacaktır. Ama bu sorunlar bir hafta sonra düzelmeye başlayacaktır. Hasta ameliyat sonrasında fazla zorlanmayacağı bir iyileşme süreci atlatır. Burun yapısındaki bozukluklar burunun kemerli olması veya çökmesi olabilir. Bu durumlar kısa süren bir operasyon ile düzeltilebilir. Uygulanan operasyon ile burun daha hoş bir görünüme sahip olur. Burun yapısının istenilenden daha geniş ya da dar olması da kişilerin bu operasyona yönelmesine neden olabilir. Burun estetiği sağlık açısından zorlayan nedenler ile de yaptırılabilir. Operasyon sonrasında enfeksiyon ve kanama riski az da olsa bulunur. Bu nedenle dikkatli olunması gerekir. Burun estetiği operasyonu ile burun yapısında doğuştan var olan ya da sonradan dış etkenler nedeni ile oluşan yapısal bozukluklar düzeltilir.

Yüzde yapılabilecek estetik operasyonlardan biride dudaklarda uygulanacak olan estetik operasyondur. Dudaklarda germe ya da dolgu işlemleri ile daha hoş ve genç bir dudak yapısı isteyenlere operasyon yapılır. Estetik operasyonlar için öncelikle konusunda uzman bir doktor ile anlaşılması gerekir. Konusunda uzman ve daha önce yaptığı operasyonlarda başarılı işlere imza atmış doktorların tercih edilmesi sonuç açısından oldukça önemlidir. Operasyonlar sırasında genel anestezi ya da lokal anestezi uygulandığından dolayı ağrısız bir operasyondur. Yüz Estetik ameliyat sonrasında hasta aynı gün içinde taburcu edilir ve iyileşme sürecini evinde geçirir. Dudak estetiği ile hastada oluşan şişlik ve ödemler 3 hafta içinde yok olarak normal haline dönecektir. Estetik operasyon yaptıracak olan hastanın ne tür şikayetleri olduğunu doktora eksiksiz ve doğru şekilde aktarması sonuç açısından gereklidir.

Yüz Estetik ameliyat fiyatları bu operasyonlar kişilerin istekleri doğrultusunda olduğundan kişi tarafından ödenmek zorundadır. Yapılacak olan işlem için uzman bir doktor ile görüşülmesi ve en iyi sonucu verecek olan yöntemin tercih edilmesi gerekirken aynı zamanda operasyon ve doktora göre fiyatlarda değişiklik gösterir. Bu nedenle operasyon öncesinde yetkililer ile görüşme yapılması ve yeterli bilgilerin alınması gerekir. Estetik operasyonun boyutuna göre de fiyatlar değişir. Uygulanacak olan operasyon gibi daha birçok farklı etken fiyatlarda değişiklik olmasına neden olabilir. Hastane seçimi de fiyatlardaki değişimi etkileyen bir durumdur. Buna göre seçimler yapılması ve detaylı olarak araştırılması da gerekir. Devlet tarafından ödeme yapılmadığı için ücretin tamamı hasta tarafından ödenmek zorundadır. Bu durumda operasyon yaptırmayı düşünen kişilerin operasyonu yaptırıp yaptırmama konusunda düşünmelerine neden olan etkenlerin başında geliyor.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...